Guarana oraz rodzynki – a więc, czyściutka kofeina przeciwko słodycz gronka

Czym jest guarana w proszku oraz jak ją użytkować? Do jakich rzeczy się ją stosuje? A co zrobić z rodzynkami sułtańskimi? Do czego istnieje możliwość je używać? To wszystko oraz jeszcze więcej znajdziesz wewnątrz naszego felietonu!

Zespół policystycznych jajników

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
guarana w proszku

Autor: Emma Karlsmark Elfstrand
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz temacik zaczniemy od zagadnienia: guarana w proszku, która to bywa czystą esencją kofeiny. Można ją użytkować zanim rozpocznie się treningiem, aby dodać samemu sobie więcej energii – najwspanialej ją użytkować na pusty żołądek. Można zwiększyć ich efekt dodając jogurt, kakao lub soczki. Podobny efekt daje Coca-Cola oraz – przejdź do strony – Pepsi. W smaku Guarana nie bywa zbyt apetyczna, stąd możliwość dodawania do środka niej owych dodatków. Z powodu postaci proszku, bywa to również o wiele bardziej proste, należy także zapamiętać, że nawet jeżeli zostanie osad na szklaneczce, trzeba go wypić! Zamieniając jednak temacik, skupimy się w tej chwili na słodKości, jaką przekazują rodzynki sułtańskie!
Rodzynki sułtańskie, to inny rodzaj rodzynki smyrneńskiej, która bywa wielka, jaśniutka, i występuje jeszcze w dwóch gatunkach, jakimi są: damascenki oraz sułtanki perskie, wywodzą się one wszyściutkie spośród terenów: Turcji, Kalifornii, RPA, oraz Australia, oraz bywa to inny rodzaj szczep winogron, po którym odróżniamy rodzynki. Wszystkie rodzynki posiadają w sobie błonnik, żelazo, potas, cynk oraz różnego rodzaju związki mineralne.

Posiada wewnątrz sobie również wapń i bor, który to zapobiega osteoporozie, i również witaminki z grupki B a także witaminki C oraz E, których to zadankiem bywa zwalczać wolniutkie rodniki. Z tego powodu nie zwlekaj w dalszym ciągu oraz wykup dla siebie odpowiednie rodzynki już dziś, by nie żałować obijania się nad decyzją kupna!