Kosmetyki dla mężczyzn – Panowie, zadbajcie o cerę i prezentujcie się korzystniej!

Żart o treści słów Boga podczas stworzenia praojca Adama i pramatki Ewy, w którym opowiada się o tym, że sam stwórca nakazał płci pięknej się malować, przy równoczesnym uznaniu Adama za idealnego, może obecnie zostać puszczony w niepamięć. Poza muzykami rockowymi, wielokroć podkreślającymi rysy makijażem, mężczyźni generalnie się nie malują. Nie zabrania im to mimo wszystko coraz silniejszej troski o powierzchowność.

Kosmetyki dla mężczyzny
Autor: DeusXFlorida (5,204,042 views) – thanks guys!
Źródło: http://www.flickr.com
Filmiki promocyjne różnego gatunku towarów prezentują nam określone zachowania, które wchodzą później w naturalny sposób do rzeczywistego życia. Po czasie dwóch wojen światowych kreowano przekonanie, że istotniejsza od wszystkiego jest praca. W tym okresie dokonywała się odbudowa miast i zachęcanie do produktów, takich jak kosmetyki dla mężczyzn (http://www.allecco.pl), ekskluzywne produkty do upiększania kobiet oraz innego rodzaju przedmioty najwyższej kategorii były uważane za bezcelowe.

Dopiero po przeminięciu tego etapu ludzie rozpoczęli na nowo myśleć nad swoim wizerunkiem i dotyczyło to tak samo kobiet, jak i mężczyzn. W związku z tym rozpoczęły się pojawiać plakaty dotyczące różnych szamponów, kremów i innych środków higieniczno-pielęgnacyjnych. Na początku nie istniał podział na męskie i kobiece odpowiedniki takich produktów, jak mydło czy płyn do kąpieli. Z biegiem lat, w wyniku rywalizacji na rynku, coraz to kolejne produkty zaczęły być tworzone w postaci specjalnej dla jednej i dla drugiej płci. Kosmetyki dla mężczyzn zaczęły być zupełnie inne, niż dla kobiet.

Dotyczy to nie tylko wód toaletowych, czy innych artykułów służących do kreowania zapachu. Niektórzy eksperci sądzą, że już niebawem nawet pasta do zębów będzie produkowana w wersji dla panów i dla pań. Kosmetyki dla mężczyzn staną się wkrótce bardziej wyszukane od tych dla kobiet.

Mężczyźni szykujcie się do zmian w modzie. Możliwe jest to, że wkrótce zacznie się era podobny do baroku, w którym pielęgnacja urody panów było ważniejsze niż czynności pań w celu uzyskania określonych efektów w wyglądzie. Kreowanie wizji niesztucznego piękna kobiet, przy równoczesnym wzroście nacisku na korektę urody męskiej może obrócić o 180 stopni znane nam tendencje. Faceci będą się malować, a kobiety przestaną to czynić i żart o słowach stwórcy będzie możliwy do odwrócenia.