Obszerne stosowanie kuli łokciowych

Dwa główne gatunki kul ortopedycznych to kule łokciowe i pachowe. Szersze wykorzystanie posiadają kule łokciowe, gdyż dobrze odciążają kończynę dolną po większej części urazach i operacjach.

Są wygodne i lekkie.
Kule łokciowe poświęcone dla osób dorosłych, również dzieci, którzy potrzebują solidnego podparcia podczas nauki chodzenia po urazach kończyn dolnych, do podtrzymania stabilności i przenoszenia ciężaru ciała w chorobach ortopedycznych. Kule sporządzone są z lekkich stopów, są lekkie i składane, bezproblemowe w przechowywaniu.

Jeżeli jesteś zdania, że taki tekst jest warty uwagi, sprawdź na portalu (http://csbiomed.pl/specjalisci/urologia) analogiczne informacje – na pewno równie będą dla Ciebie wartościowe.

Kule odCiążają nogę po kontuzji, czy też operacji i upraszczają poruszanie się. Komfortowy, miękki uchwyt poprawia wygodę oparcia, a obejma na przedramię ułatwia trzymanie równowagi w trakcie opierania się na kuli. Możliwości regulowania wysoKości zezwalają dostosować je do potrzeb użytkowników rozmaitego wzrostu. Antypoślizgowe nasadki służą bezpieczeństwu na przeróżnych powierzchniach. Miękkość uchwytu jest istotna przy długotrwałym stosowaniu kuli. Dostosowanie złego uchwytu powoduje zmęczenie i bolesność rąk, jak też wpływa na długość dystansu, który możemy komfortowo przebyć o kuli. Kule łokciowe z miękkim uchwytem są zdecydowanie wygodniejsze szczególnie przy przewlekłym użytkowaniu. Wykonany z gumowego materiału łatwiej przystosowuje się do dłoni, a ręka się nie ślizga.

kule łokciowe
Autor: Stephanie |Anabelrose Photography|
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest jeśli układ uchwytu jest wyprofilowany, ażeby zapewniać podparcie także kciukowi.

Cały uchwyt jest obszerniejszy co zezwala rozluźnić się palcom i zapewnia wygodniejszą powierzchnię do oparcia dłoni. Dzięki temu rozwiązaniu dłoń mniej się męczy, a spacerowanie o kuli staje się bardziej wygodne.