Okres jesienny oznacza bardziej depresyjny humor. Czy to już stan depresyjny? Czy trzeba się czegoś bać? Jak temu zaradzić?

Niczym strasznym jest aktualnie jesienna chandra, lub depresja, chociaż o tej drugiej częściej się mówi obecnie niż kiedyś. Może dlatego, że jest słowem, jakie niedawno faktycznie stało się modne.

W dawnych czasach zdecydowanie częściej od depresji stosowało się słowa „smutek czy „zły humor”, obecnie coraz więcej ludzi wymienia właśnie to słowo, jeżeli chce zdefiniować gorszy dzień. Jakkolwiek często nie mamy problemu z depresją, gdyż jest to normalne obniżenie humoru to jednakże każdemu z nas potrzebna jest pomoc, ponieważ nie możemy nikogo zostawiać w złym nastroju.

depresja

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Pamiętajmy jednak, iż normalny smutek, który każdy z nas czasami doświadcza jest czymś zwyczajnym i nie można na silę go powstrzymywać. Już takimi jesteśmy istotami, iż radość przeplata się z gorszym humorem, to normalna kolej rzeczy. Powinniśmy więc trwać w tym stanie, bo pewnie niebawem on przejdzie. Jeśli jednakże taki stan powtarza się zbyt często lub niezmiennie jesteśmy smutni, to musimy zacząć się troszkę martwić. Depresja może dopaść każdego niezależenie od wieku, nie ma z nią zabawy, gdyż jest w stanie ona całkowicie odebrać chęć do życia.

Najbardziej istotne to mieć osobę, której możemy się wygadać. Może to być ktoś z rodziny, może mama, ojciec albo ktoś z rodzeństwa, nasz partner, może to być przyjaciel, któremu możemy zaufać. Niekiedy, najbardziej odpowiednim sposobem na wszystkie smutki jest właśnie zwierzenie się komuś.

Często po takim zwierzeniu odczuwamy ulgę, gdyż pozbyliśmy się trochę ciężaru i braku pewności, zostaliśmy wysłuchani oraz pocieszeni, wiemy już, iż ze swoim problemem nie jesteśmy sami. Dodatkowo, może nasz rozmówca także przyzna, że zdarza mu się być smutnym, po prostu, trzeba to przetrwać.

Interesujących informacji dowiesz się po przejściu do źródła (https://xrayprotect.pl/), która zawiera fascynujące dane na opisywany temat – będą one na pewno godne uwagi.

Jeśli jednak taki stan utrzymuje się zbyt długo, a rozmowa z bliską osoba nic nie daje to niestety, musimy stosować poważniejsze środki, na przykład, tabletki które kupimy bez recepty albo zakup lampy antydepresyjnej (zobacz na stronie

słońce

Autor: 霞客 周
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli i to nie nic nie da korzystnie umówić się na spotkanie z psychologiem. W naszym kraju ciągle jest przekonanie, że to wstydliwe, tak naprawdę coraz więcej osób korzysta z takich usług mówiąc o tym wprost. To istotne, żeby się tego nie obawiać i nie odczuwać, że coś jest z nami nie tak. Potraktujmy najzwyczajniej jako wizytę u lekarza, gdyż tym w rzeczywistości taka wizyta będzie.