Operacje plastyczne – rzeczywiście potrzebne?

Medycyna estetyczna oferuje obecnie szereg zabiegów, dzięki którym możemy poprawić nasz wygląd. Większy biust, mniejszy nos, spłycenie zmarszczek na twarzy z pomocą liftingu i wiele innych – czy warto się zdecydować na bolesną operację?

Nowy wygląd, lepsze życie

operacje plastyczne twarzy

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com

Operacje plastyczne najczęściej kojarzone są z zabiegami, na które decydują się ludzie bogaci chcący poprawić swój wygląd. Tymczasem wiele z nich wykonywanych jest u osób, które mają wrodzone wady, albo – zobacz chciałyby usunąć blizny po wypadkach czy operacjach. Wygląd odbiegający od normy, wszelkiego rodzaju okaleczenia i blizny na twarzy jakie pozostają po wypadkach zwracają uwagę innych ludzi. Dlatego też w przypadku pacjentów mających za sobą zabiegi ratujące ich życie, operacja plastyczna jest kolejnym etapem powrotu do zdrowia. Warto również wspomnieć, że chirurdzy plastyczni mogą pomóc kobietom po mastektomii piersi, a tym samym wspierać je w trudnym zadaniu, jakim jest powrót do zdrowia.

Czy to fanaberia?

chirurgia plastyczna

Autor: Hot Wife and Cuckold Wimp Husband Couple
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy z nas ma z pewnością jakieś kompleksy. Niektórym przeszkadzają zbyt krótki nogi, za szerokie biodra, czy oponka wokół brzucha. Tego typu mankamenty urody można jednak ukryć dobierając odpowiednią odzież i obuwie, albo intensywnie ćwicząc. A co zrobić, kiedy kompleksem jest duży nos, wydatna szczęka (implanty warszawa żoliborz) albo zbyt obfity biust? Nie można ich schować po ubraniem, ani zamaskować makijażem. Właśnie w takich przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie operacja plastyczna. Należy również wspomnieć, że np. zbyt duży biust często wiąże się z bólem kręgosłupa i wbrew pozorom utrudniać może codzienne funkcjonowanie. Osoby borykające się z tego typu problemami powinny więc rozważyć możliwość skorzystania z pomocy chirurga plastycznego. Podejmując decyzję o poddaniu się operacji należy poświęcić odpowiednio dużo czasu na znalezienie specjalisty godnego zaufania. Jeśli korekta nosa, czy piersi przeprowadzona będzie nieumiejętnie, zamiast przynieść poprawę samopoczucia, może wiązać się z kolejnymi kompleksami, a nawet groźnymi powikłaniami.