Z jakiego powodu obecnie borowanie jest mniej bolesne, niż w przeszłości?

Cykliczne przeprowadzane badania u stomatologa są nieodzownym składnikiem dbałości o zdrowie naszej jamy ustnej. Pozwalają one na wykrywanie kłopotów na etapie, gdy można by uratować jeszcze ząb.

chory

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com
Filiżanka Pura z porcelany

Autor: Blomus
Źródło: www.smakprostoty.pl
Tym, co nas przeważnie powstrzymuje przed wizytą u stomatologa, jest paniczny lęk.
Do stomatologa należy chodzić zapobiegawczo dwa razy w roku. Jednak duża część osób umawia się na konsultację dopiero w momencie, kiedy coś jest nie tak. A wtedy leczenie może być już stosunkowo złożone i nieprzyjemne. Do cyklicznych wizyt warto się przekonać przede wszystkim z tego powodu, aby mieć wgląd na własne zdrowie. Jeśli bardzo się boisz zasiąść na fotelu stomatologicznym, postaraj się najpierw poznać takiego specjalistę. Umów się na niedługą rozmowę, dokładnie zapytaj stomatologa, jakiego rodzaju czynności trzeba wykonać, jaki będzie ich przebieg oraz cena. Dentofobia jest często lękiem przed tym, co jest dla danej osoby niewiadome. Jeśli więc niezbędny Ci kompetentny oraz miły dentysta Wołomin jest miastem, gdzie bez najmniejszego problemu go odnajdziesz.

Pierwszym stadium leczenia jest niwelowanie tzw. złogów nazębnych, które zazwyczaj się przyczyniają do rozwijania się zakażenia przyzębia albo dziąseł, w konsekwencji tego może dochodzić nawet do utraty uzębienia. W pierwszej kolejności taki dentysta periodontologia warszawa wykonuje skaling oraz piaskowanie, a później zęby poleruje, aby kamień nie osadzał się na nich za szybko. Taki zabieg zajmuje ok. 1 godzinę, nie jest w ogóle bolesny, jedynie przez 12 dni przyzębia mogą być w większym stopniu wrażliwe. Jeżeli wymagane będzie leczenie próchnicy, należy wiedzieć, że nie musi być ono wcale bolesne, gdyż obecnie wykorzystywane narzędzia redukują niemiłe doznania.

Zawsze możesz także poprosić stomatologa o anestetyk, lecz nawet typowe borowanie dzisiaj jest już mniej nieprzyjemne, ponieważ zakończenia wiertła obracają się znacznie szybciej oraz są lepiej chłodzone.