Nowatorskie techniki i metody stosowane aktualnie w kosmetycznych gabinetach.

Przemysł kosmetyczny cały czas dynamicznie się rozwija, pojawiają się nowe zabiegi i specyfiki, jakie pomagać mają kobietom zachować piękny wygląd. Jedną z takich nowinek są nutrikosmetyki, zwane też pigułkami urody. Występują one pod postacią tabletek, kapsułek lub saszetek, a systematycznie spożywane będą nie tylko odżywiać, lecz również chronią oraz regenerują włosy, paznokcie i skórę.

I jest to, w przeciwieństwie do klasycznych kosmetyków, ochrona od środka, to znaczy dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin oraz minerałów. Nutrikosmetyki posiadają tak dobrany skład, żeby zredukować procesy starzenia się skóry i poprawić kondycję włosów i paznokci. Po pierwsze są to witaminy z grupy B oraz PP, a jeśli chodzi o minerały żelazo, wapń, magnez i cynk. Ze względu na to, że każdy będzie miał nieco inne zapotrzebowanie na minerały i witaminy, to nutrikosmetyki oferowane są w różnych odmianach, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych – . Powinno się je dobierać indywidualnie do siebie, bo tylko wtedy będą miały odpowiednią skuteczność.

kosmetyki

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

Inną nowością, dostępną od niedawna w większości dobrych gabinetów kosmetycznych, są nici happy lift. Są one doskonałym sposobem na zapewnienie młodego wyglądu skóry, która już po trzydziestce u niejednej pani się już starzeje.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz w treści (www.plock.centrumdemed.pl/) znajdujący się tam artykuł. Są w nim inne tego rodzaju informacje. One także prezentują taką tematykę.

Zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki, co jest przede wszystkim efektem zwiotczenia mięśni. Jeszcze do niedawna poprawa tego wiązała się z chirurgiczną interwencją, lecz dzisiaj dzięki wspomnianym niciom można rzeczywiście sporo zrobić ze swoją twarzą – kliknij tutaj. Nici te wykonane są ze specjalnego materiału, jaki stymuluje produkcję kolagenu w komórkach, a równocześnie sam zostaje wchłonięty po kilku miesiąca.

Za to sam zabieg polega na tym, że niezwykle cienkie nici wprowadzane są w wybranych miejscach pod skórę, powodując jej napięcie i odpowiednie ułożenie. Zabieg ten w zasadzie jest bezbolesny i bezinwazyjny i daje od samego początku widoczne rezultaty, a będzie się utrzymywał nawet do dwóch lat. Po kilku miesiącach nici zostają rozpuszczone, ale na dwa razy większą ilość czasu pozostaje powstały wokół nich kolagenowy szkielet.