Odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna kluczem do długowieczności

Funkcjonujemy w środowisku, w jakim każdego dnia rzucamy się w wir obowiązków. Niekończący się stres, siedzący tryb życia, praca przy komputerze mogą mieć bardzo zły wpływ na nasz humor a w konsekwencji na własne zdrowie. Warto zatem zatroszczyć się o siebie już teraz.

dobry wzrok

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Niezmiernie ważną sprawą dla naszego zdrowia jest odpowiednia ilość różnego rodzaju ćwiczeń a również zbilansowana dieta.

Zaciekawił Cię ten temat? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego tekstu i czytaj dalej dentysta nałęczów o tym, co niezwykle Cię interesuje.

Niektóre badania, zalecające 30 minut codziennej aktywności, do której należy zaliczyć choćby spacer mówią, iż ma ona pozytywny wpływ na nasze zdrowie. A mając na uwadze znane powiedzenie, sprawność fizyczna wpływa również pogodę ducha. W środowisku w jakim sporą ilość czasu spędzamy przed ekranami komputerów oraz telefonów narażamy nasz wzrok na bardzo szkodliwe, sztuczne światło pochodzące z tych urządzeń. W konsekwencji cierpimy na coraz częstsze problemy z oczami, zaczynając od problemów z jakością widzenia po całkowity astygmatyzm. Dzięki postępującej medycynie w przypadku astygmatyzmu pomocą mogą okazać się soczewki toryczne, jakie znacząco zwiększają komfort widzenia (fantastyczny preparat Mumio-Shilajit). Należy pamiętać także o tym aby odpowiednio zadbać o środowisko w którym przychodzi nam pracować, nakładać specjalne filtry, robić sobie częste przerwy. Dzięki tak zachowanej higienie pracy soczewki toryczne mogą okazać się zbędne.

Jeśli chodzi o dietę, musi ona być jak najbardziej zbilansowana i przystosowana do potrzeb. Warto zrobić sobie także całościowe badania żeby sprawdzić jakich witamin i mikroelementów nam brakuje ażeby móc je późnej uzupełnić przez odpowiednią dietę. Dodatkową pomocą są także suplementy diety jak np.: Mumio-Shilajit czy też Gaviscon. Pierwszy z wymienionych doskonale wpływa na układ szkieletowy, wzmacniając go oraz poprawiając jego zdolność do absorpcji wapnia.

Gaviscon natomiast przyda nam się kiedy dolega nam uporczywa zgaga – czyli dość powszechny problem, wywolany między innymi nieodpowiednią dietą (najszersza oferta na Ceneo). Mumio-Shilajit polecany jest dla osób z problemami kostnymi ale także dla biegaczy, dla jakich mocne oraz zdrowe kości a także elastyczne stawy to bardzo ważna sprawa. Jeśli nasze ciało mierzy się z osłabieniem to z przemęczenia oraz braków odpowiednich składników narażony jest na różnego rodzaju infekcje takie jak infekcje jamy ustnej. W przypadku pojawienia się pleśniawek zalecany jest preparat Aphtin, jaki doskonale radzi sobie z tymi problemami.