Fenomenalne właściwości oleju kokosowego oraz owoców goji

Olej kokosowy eko ma wyjątkowe właściwości. W dzisiejszych czasach jest on uznawany za najzdrowszy olej na świecie. Wolno go używać zarówno w celach kulinarnych jak także kosmetycznych. Cudownie nadaje się w szczególności do smażenia, ponieważ posiada wysoką temperaturę spalania.

opowce goji

Autor: Scot Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on wiele zdrowszy niż typowy olej do smażenia, do tego nie zmienia smaku potraw oraz jest bezwonny. Olej kokosowy eko nadaje się nie wyłącznie do smażenia, lecz też do różnorodnych ciast albo deserów. Więcej na temat zdrowej żywności > haccp zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie

Jeżeli chodzi o jego zastosowanie kosmetyczne to olej kokosowy wolno stosować jako balsam na całe ciało. Dzięki jego typowemu wykorzystywaniu skóra staje się gładka, bardziej jedwabna oraz zdrowsza. olej kokosowy, jest również znakomity do włosów, dzięki jego nadzwyczajnym własnościom włosy są delikatne i miłe w dotyku, są nadzwyczaj lśniące i dodatkowo łatwiej się rozczesują. Olej kokosowy wolno wykorzystywać jako maseczkę na włosy albo na same końcówki, jakie dzięki olejowi kokosowemu są mocniejsze oraz nie rozdwajają się.

Świetnym przyrodniczym artykułem są też owoce goji. Wolno je dostać w wielu przeróżnych sklepach z naturalnymi artykułami, odkryjesz je także w Necie wpisując do wyszukiwarki „owoce goji sklep”. Jagody goji są żywą wprost bombą witaminową, niosą między innymi witaminę C oraz B, do tego żelazo, wapń, selen, cynk oraz wiele innych. Wybornie funkcjonują jako środek przeciwko starzeniu, jednakowo zresztą jak olej kokosowy. Jeśli chodzi o wartości odżywcze to niewątpliwie można powiedzieć, iż jagody goji są jednym z najzdrowszych owoców na całym świecie.

owoc goji

Autor: Panagiotis Giannakopoulos
Źródło: http://www.flickr.com
Ich spożywanie pozytywnie wpływa na zdrowie, są one także skutecznym środkiem w uzdrawianiu chorób serca, nerek, płuc lub wątroby. Do tego podtrzymuje system odpornościowy, poprawia wzrok, wyszczupla oraz także znakomicie wpływa na witalność człowieka. Dzięki ich długofalowemu i regularnemu użytkowaniu wolno spostrzec świetne wyniki nie tylko jeśli chodzi o zdrowie, ale także nastrój i samopoczucie. Oleje -ciąg dalszy