Co warto wiedzieć o kreatynie? Kiedy się ją powinno stosować? Która jest godna polecenia?

Kreatyna to jeden z popularniejszych suplementów na świecie. Dostępnych jest wiele typów tego typu specyfiku, takich jak monohydrat, jabłczan, azotan a także chlorowodorek kreatyny.

W jaki sposób jednakże wybrać najbardziej korzystnie, aby trening rzeczywiście gwarantował efekty?
Kreatyna to organiczny środek zawierający istotne elementy strukturalne guanidyny jak również kwasu octowego. W organizmie człowieka powstaje z argininy, glicyny oraz metioniny. Kreatyna jest składnikiem, jaki naturalnie znajduje się w mięśniach szkieletowych, tam kumuluje się jej około 95%, ale jej mniejsze ilości odnajdziemy też w mózgu, wątrobie czy nerkach. Kreatyna – super vitalmax- strona – ma wielką rolę w wytwarzaniu ATP (Adenozyno-5′-trifosforan), jest głównym źródłem energii dla mięśni, które pracują, zwłaszcza w kulturystyce.
plastyka twarzy
Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com

Kreatyna, a zwłaszcza polecana przez wiele osób kreatyna gainer jest zalecana do przyjmowania przed jak również po treningu. W tych okresach mamy większe wchłanianie, więc to najbardziej odpowiedni okres, żeby wspomóc nią swój organizm.

Jeżeli tematyka, która została analizowana w tym wpisie jest warta Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (http://babie-lato.com/torty-na-zamowienie/).

Przed treningiem taką metodą zasilamy energetyczne zasoby naszego organizmu, także poprawiamy wchłanialność kreatyny dzięki zwiększonemu dopływowi krwi do mięśni.

A co w dni, gdy nie trenujemy? W tej sytuacji należy przyjąć dwie porcje, jedna rano na czczo, drugą w czasie dnia, dwadzieścia minut przed posiłkiem.

W ten sposób dawkowanie będzie najbardziej odpowiednie, bo nie przesadzimy z jej ilością, a jednocześnie pozostawimy odpowiedni poziom w organizmie, jaki pozwoli naszemu organizmowi lepiej na nią zareagować podczas naprawdę męczącego treningu.