Co warto wiedzieć o kreatynie? Kiedy się ją powinno stosować? Która jest godna polecenia?

Kreatyna to jeden z popularniejszych suplementów na świecie. Dostępnych jest wiele typów tego typu specyfiku, takich jak monohydrat, jabłczan, azotan a także chlorowodorek kreatyny.

W jaki sposób jednakże wybrać najbardziej korzystnie, aby trening rzeczywiście gwarantował efekty?

Kreatyna to organiczny środek zawierający istotne elementy strukturalne guanidyny jak również kwasu octowego.

Nie możesz doczekać się innych wątków? Przygotowaliśmy dla Ciebie hiperłącze (http://www.teamsport.krakow.pl/), które da Ci możliwość, by zapoznać się z ogromną porcją świeżych treści.

W organizmie człowieka powstaje z argininy, glicyny oraz metioniny. Kreatyna jest składnikiem, jaki naturalnie znajduje się w mięśniach szkieletowych, tam kumuluje się jej około 95%, ale jej mniejsze ilości odnajdziemy też w mózgu, wątrobie czy nerkach. Kreatyna ma wielką rolę w wytwarzaniu ATP (Adenozyno-5′-trifosforan), jest głównym źródłem energii dla mięśni, które pracują, zwłaszcza w kulturystyce.

plastyka twarzy

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com
Kreatyna, a zwłaszcza polecana przez wiele osób kreatyna gainer jest zalecana do przyjmowania przed jak również po treningu. W tych okresach mamy większe wchłanianie, więc to najbardziej odpowiedni okres, żeby wspomóc nią swój organizm. Przed treningiem taką metodą zasilamy energetyczne zasoby naszego organizmu, także poprawiamy wchłanialność kreatyny dzięki zwiększonemu dopływowi krwi do mięśni.
A co w dni, gdy nie trenujemy? W tej sytuacji należy przyjąć dwie porcje, jedna rano na czczo, drugą w czasie dnia, dwadzieścia minut przed posiłkiem.

W ten sposób dawkowanie będzie najbardziej odpowiednie, bo nie przesadzimy z jej ilością, a jednocześnie pozostawimy odpowiedni poziom w organizmie, jaki pozwoli naszemu organizmowi lepiej na nią zareagować podczas naprawdę męczącego treningu.