Czy herbata prawidłowo wpływa na zdrowie – wady i zalety oraz klika słów o earl grey

Kiedy zrobi się chłodno lub czujemy się przeziębieni, często sięgamy do gorącą herbatę z dodatkami. Chcemy żeby nas rozgrzała i usunęła wszelkie niepożądane objawy. Niektóry ludzie spożywają ją wręcz nałogowo. Czy jest to zdrowe?

herbata

Autor: insatiablemunch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli twoja ciocia czy prababcia namawiały cię do wypijania herbaty po obiedzie, miały rację. Pewne związki zawarte w tego typu napoju usprawniają pracę jelit oraz zapobiegają biegunkom. W dodatku działają moczopędnie, dzięki czemu nasz organizm jest oczyszczony z toksyn. To nie jedyne dobre strony herbaty. Ma w swoim składzie bardzo dużo przeciwutleniaczy, uważa się nawet, że działa antynowotworowo. Dzięki zawartej w niej teinie, zwiększa energię, a organizm reaguje zbliżenie, jak na kofeinę. Boli cię głowa?

Napij się herbaty, która likwiduje tę dolegliwość. Istnieje wiele jej odmian, czerwona pomoże w odchudzaniu, zielona oczyszcza organizm, czarna będzie perfekcyjna dla miłośników mocno zaparzanej herbaty, z kolei biała będzie najlżejsza. Jeśli kochasz owoce, zdecydowanie musisz wybrać smaki owocowe. Warto wspomnieć o wyjątkowym smaku herbaty earl grey. Specyficzny aromat to zasługa bergamotki – rośliny, której małe kwiaty zbiera się i wykonuje ekstrakt. Earl grey zawiera bardzo mocne przeciwutleniacze, dodatkowo pobudza i dodaje energii – kliknij tutaj.

Poza tym po wypiciu tego typu herbaty mamy o wiele lepszy nastrój. Pomoże także w kłopotach żołądkowych oraz poprawi pracę jelit. Zawiera fluor, tak że wzmocni zęby i będzie chronić je przed próchnicą. Leczy także infekcje tworzące się w jamie ustnej. Doskonale smakuje z małą ilością mleka. Oprócz wielu plusów, herbata ma i minusy, z którymi z całą pewnością należy się zapoznać.

To świetny pomysł, żeby przestudiować omawiany tekst, gdyż inne nasze serwisy (http://www.cukier-krolewski.pl/nasze-produkty/) mają równie ciekawe treści, które zaabsorbują Cię totalnie.

Po pierwsze możesz się naprawdę od niej uzależnić.

Objawem tego stanu nie będzie wyłącznie picie wielu filiżanek w ciągu dnia. Pojawia się nadmierne pobudzenie i poczucie niewytłumaczalnego lęku. Jeśli pijesz naprawdę dużo takiego typu napojów, twoja pamięć może się pogorszyć. Jednym z ulubionych połączeń jest napar z dodatkiem cytryny. Nie jest to zdrowe i może sprzyjać rozwojowi choroby Alzhaimera. Dodatkowo popijanie tabletek herbatą może osłabić ich efekt bądź przeciwnie – wzmocnić, co doprowadzi do powikłań.

W wypadku herbaty, podobnie jak w rzeczywistości wszystkiego, potrzebny jest umiar. Picie jej litrami nie przynosi niczego korzystnego. Warto pamiętać, że najlepszą ilością są dwie filiżanki. W przeciwnym razie zamiast pomagać, napój będzie. Dbaj o zdrowie i wypijaj zalecane ilości.