Czy warto zdecydować się na implant?

Straciłeś ząbek? Możesz wypełnić szczelinę w uzębieniu, nakładając mostek. W takim celu jednak należy spiłować graniczący ząb. Szkoda ząbka, kiedy jest w doskonałym stanie.

W podobnym razie lepszym fortelem będą implanty. Są to sztuczne korzenie zębów w formie śruby. Po nawierceniu kości lokuje się implant w żuchwie, w następnej kolejności instaluje się na nim łącznik i porcelanową koronę. Cała owa struktura jest identycznie solidna, jak normalny ząbek. Możesz w związku z tym znowu nadgryzać skórki chleba bądź orzechy.

Czy poszukujesz kolejnych i interesujących wpisów na opracowany tu temat? Śpieszymy z pomocą – kliknij, aby przeczytać tu nowe treści.

Sam zabieg wwiercenia elementu z tytanu to tylko pół godziny. Jednakże do chwili odbudowania zęba mija wiele czasu. Po upływie 5 miesięcy, kiedy tytanowy korzeń zespoli się ze szczęką, przymocowuje się na nim tzw. łącznik, natomiast po kilkunastu dobach wyrabia się koronę. Nie znaczy to jednakże, że zostaje się przez cały ów czas z deficytem w uzębieniu. Możemy zrobić przejściowe uzupełnienie, które spełni estetyczną rolę, bowiem do czasu wygojenia się dziąsła odpowiedniej implantu nie obciążać nagryzaniem.

sprzęty

Autor: ell brown
Utrzymanie się implantów w dużej mierze zależeć będzie od pacjenta. Warto porządnie myć ząbki a także chodzić co 6 miesięcy na kontrolną wizytę do gabinetu stomatologicznego. Przy niezadowalającej higienie naokoło implantów zbierają się drobnoustroje, to natomiast spowodować może stan zapalny dziąseł, zaś potem infekcję samej kości. Następstwem może być wtenczas odrzucenie implantu.

Wiek pacjenta nie ma wielkiego znaczenia. Przeciwwskazaniem do owej metody uzupełniania deficytów w uzębieniu będą pewne schorzenia, na przykład hemofilia, nowotwory, a również zażywanie pewnych lekarstw.