Czy wazektomia jest bezpieczna oraz kto mógłby się na nią zdecydować?

Również mężczyźni mogliby zapobiegać niepożądanym ciążom u kobiet. Istnieje bezpieczna metoda, jaka może być porównywana z podwiązaniem jajników u pań.
Jest to wazektomia, jaka jednak nie mogłaby mylona być ze sterylizacją, ponieważ nie prowadzi ona do bezpłodności trwałej.

Jest to urologiczny zabieg, jaki polega na nacięciu nasieniowodów. Sprawia to zakłócenia w transportowaniu plemników z jąder do prącia. Często zabieg tego typu prowadzony jest metodą bez skalpela. Metoda ta opiera się na jednym albo dwóch nakłuciach bez potrzeby cięcia. Zabieg jest przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu i jest praktycznie bezbolesny. Znieczulony nasieniowód jest uwidoczniony przez nakłucie skóry. Potem zakładane są tytanowe klipsy na nasieniowody i przecinamy jest nasienny przewód. Operacja trwa kilkanaście minut, a pobyt pacjenta w szpitalu trwa ok. 1 godziny. Facet, który podejmuje decyzję o poddaniu się wazektomii, musi decyzję taką gruntownie przemyśleć. Decyzji tej nie powinno się podejmować w stresowej sytuacji.
wazektomia

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Powikłania po zabiegu pojawiają się bardzo rzadko. Do komplikacji wczesnych zalicza się siniak na mosznie czy obecność krwi w nasieniu. Po zabiegu należy powstrzymać się od współżycia seksualnego do zupełnego zagojenia się ranki. Trwa to zazwyczaj od 4 dni do 2 tygodni. W dzień operacji nie należy pić alkoholu i prowadzić pojazdu. Do biurowej pracy pacjent mógłby powrócić już po 4 dniach, natomiast do pracy fizycznej po siedmiu dniach lekarskiego zwolnienia.

Ten link do www DiSC – badanie kompetencji pracowników zaskoczy Cię niebywale optymistycznie. Wyszukasz tam dużo rzetelnych postów. W takim razie nie ociągaj się i klikaj!

Pewna jest skuteczność wazektomii. Ciągle trwają badania, które potwierdzają bezpieczeństwo wazektomii.

Dotychczas nie stwierdza się poważnych kłopotów zdrowotnych, które są wywołane przez podwiązanie nasieniowodów. Wazektomia nie wpływa na jakość intymnego życia i nie powoduje problemów z erekcją.