Czym cechuje się wykorzystywana od tysiącleci aromaterapia, opis jej najpopularniejszych rodzajów.

Już przed wieloma laty ludzie doskonale wiedzieli, jakim sposobem wykorzystywać można różne olejki do celów leczniczych. Najróżniejsze zapachowe mieszanki, opierające się głównie na ziołach pochodzenia naturalnego, wykorzystywano bardzo często przy leczeniu najróżniejszych dolegliwości i schorzeń. Obecnie aromaterapia, bo tak nazywa się dziedzina która się zajmuje leczeniem przy pomocy zapachów, dostała jeszcze sporo naukowych podstaw. Szczegółowo sprawdzono wpływ poszczególnych składników mieszanek zapachowych, co jedynie potwierdziło ich bardzo pożyteczne właściwości.

świeca

Autor: Lehigh Valley, PA
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności naturalne olejki mają właściwości przeciwzapalne, odkażające i przeciwbakteryjne.oryginalna treść peleciarka do słomyRegularne ich używanie będzie pobudzało organizm do lepszego funkcjonowania, wzmacnia poziom odporności i poprawia krążenie. Dodatkowo odpowiednio skomponowane zestawy olejków zapachowych mogą łagodzić najróżniejsze dolegliwości zdrowotne i przynoszą ulgę podczas nieprzyjemnych objawów. Wykorzystywanie kuracji zapachowej może również usuwać ogólne zmęczenie, doskonale relaksować po ciężkim dniu, a nawet polepszać samopoczucie. Zobacz na stronie Secret Soap Store.

Aromaterapia może być stosowana na różne sposoby. W zastosowaniach leczniczych bardzo dobrze sprawdza się inhalacja, która polega na tym, że do niewielkiego naczynia z ciepłą wodą wlewa się parę kropli oleju, a potem wdycha przez pewien czas opary, które się unoszą. Inną odmianą inhalacji będzie nasączenie swojej chusteczki kroplą olejku i jej regularne wąchanie (oferta produktów z linii Aromaterapia). Niezwykle skuteczne są także różne rodzaje kompresów. Kieliszek wody z dodatkiem kilku kropli olejku trzeba wylać na ręcznik lub gazę i przyłożyć na chore miejsce, daje to naprawdę szybkie i widoczne efekty. Z kolei kominki aromatyczne służą bardziej przyjemności, choć rzecz jasna można przy ich pomocy przeprowadzać także kuracje lecznicze.

W sklepach różnych rodzajów kominków jest faktycznie dużo, a funkcjonują one na zasadzie parowania podgrzewanej świeczką wody z olejkiem. Bardzo popularne są także różne świece zapachowe (Dowiedz się gdzie kupić dobre świece zapachowe), mają one kształt normalnych świeczek, ale dodatkowo są nasączone olejkami, które podczas spalania dają bardzo przyjemny zapach.