Dobrze się czujemy, gdy regularnie dbamy o zdrowie i ciało

Troska o doskonałe samopoczucie to nie wyłącznie wysiadywanie w gabinetach spa. Trzeba także zadbać o swą figurę.
Aktywność fizyczna to dziedzina, jaka jest coraz częściej ceniona przez ludzi starszych i osoby prowadzących siedzący styl życia.

I bardzo dobrze, ponieważ liczne badania naukowe potwierdzają fakt, iż ci, co się ruszają żyją dłużej a także bywają zdrowsi. Aktywność fizyczna bowiem obniża poziom subiektywnego stresu, zmniejsza problemy związane z zasypianiem, poprawia krążenie krwi, zmniejsza ryzyko zawału oraz cukrzycy. Ćwiczenia więc to samo zdrowie. Starczy 30 minut na dobę, aby odczuwać poprawę samopoczucia. Aktywność fizyczna spowalnia również procesy starzenia się. Wyjątkowo istotna jest zatem dla ludzi w podeszłym wieku, którym regularne ćwiczenia dają siłę do wypełniania czynności dnia powszedniego. Jeśli zdecydujemy się na sport, jaki wykonuje się z innymi ludźmi, oprócz zdrowia, poprawimy umiejętności społeczne – .

zabiegi

Autor: Ghislain Berger
Źródło: http://www.flickr.com
Jest jeszcze jeden aspekt troski o ciało, aspekt kosmetyczny. Należy pamiętać aby każdego dnia wcierać w skórę ciała preparaty mocno nawilżające, by nasza skóra była zdrowa (bioplanet.pl – hurtownia żywności ekologicznej) oraz gładka. Najkorzystniej dobierać do tego celu specyfiki zawierające jak najwięcej substancji naturalnych. Zadbajmy wyjątkowo mocno o skórę twarzy. Wybierzmy typ kremu do typu skóry. Troska o zdrowie to także dawanie sobie czasu na relaks. Najlepiej, by nikt nam wtedy nie zawracał głowy. Tylko wtedy możemy szczegółowo zająć się własnym ciałem, a pośrednio umysłem. Stwórzmy sobie klimat dla wypoczynku otaczając się wonnościami przykładowo świeczkami zapachowymi lub eterycznymi olejkami – sprawdź jak pogodzić urodę i zdrowie.

Warto wtedy zrobić sobie długotrwały peeling po kąpieli, a następnie natrzeć się oliwką.
Dbanie o ciało to ćwiczenia i zabiegi upiększające. Kiedy zatroszczymy się o obydwie sprawy, będziemy zdrowi.