Domowe zabiegi oczyszczające skórę przed wiosną dla każdej cery. Zalecenia zawodowej kosmetyczki.

Gdy nadchodzi sezon wiosenno-letni i nagle jest na tyle ciepło, że możemy odsłonić więcej ciała, wiele kobiet zaczyna lekko panikować. Ciało po zimie może być przesuszone, a twarz zmęczona minusowymi temperaturami i powietrzem wysuszonym ogrzewaniem.

Trudno o jeden uniwersalny sposób na oczyszczanie skóry dla wszystkich typów cery, ale profesjonalna kosmetyczka doradzi nam, które preparaty mogą być konieczne i jakie działania trzeba poczynić, by oczyszczanie zakończyć sukcesem. Treściwe i skuteczne maseczki, peelingi i toniki możemy przyrządzić samodzielnie w domu. Przy odrobinie dobrych chęci mocne oczyszczanie – (sprawdź oczyszczanie twarzy wrocław) skóry wejdzie na stałe do naszego repertuaru i gorące lato nie będzie zaskoczeniem – skuteczne oczyszczanie skóry.

zdrowa skóra

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Zabiegi oczyszczające skórę Palomar, wykonane przez kosmetologa w gabinecie kosmetycznym, dają uczucie świeżości i odmiany, ale nie ma żadnych przeszkód, żeby przeprowadzić kilka z nich w domowym zaciszu. Od czego powinniśmy zacząć? Odpeelingu.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł umieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej tutaj, znajdziesz tam tego typu informacje.

Ciało możemy masować peelingiem kawowym albo cynamonowym, a panie o skórze wrażliwej – peelingiem cukrowym. Wszystkie te peelingi możemy bez problemu wykonać w domu, a jako oleju bazowego użyć oleju dopasowanego do potrzeb naszej skóry. Na twarz należy zastosować peeling o drobniejszych ziarnach – ten z miodu i cynamonu będzie doskonały dla wszystkich cer wyłączając suchą. Cera sucha i wrażliwa doceni płatki owsiane albo otręby wymieszane z jogurtem naturalnym i miodem. Żelowe kapsułki – rybki – zawierające witaminy A i E mogą być składnikiem peelingu albo mogą być zaaplikowane wraz z kremem po gruntownym oczyszczaniu.

Bardzo ważne jest, aby zawartość kapsułki zaaplikować jako pojedynczy kosmetyk lub jako produkt ostatni, ponieważ jeśli zaaplikujemy olejek z kapsułki, a później krem, cera nie wchłonie wartościowych składników kremu nałożonych na olejek. Po wykonaniu peelingu twarzy dobrze jest użyć toniku, jaki zwęzi pory skóry, złagodzi zaczerwienienia i przygotuje skórę na aplikację następnego preparatu, natomiast peeling całego ciała warto zakończyć chłodniejszym prysznicem, który będzie miał zbliżone zadanie.

Bywa, że to, co oferuje nam domowa kosmetyczka to zbyt mało. Wtedy najlepiej iść do zaprzyjaźnionego, nowoczesnego gabinetu i omówić stan swojej cery z kosmetologiem, a później zaplanować kilka zabiegów Palomar (interesujący wpis) zamykających naczynka lub dotleniających cerę po zimie.