Izotretynoina – przełomowa metoda leczenia krost czy niezalecana ostateczność

Któż z nas nie przeżył jako nastolatek sytuacji, gdy tuż po poderwaniu się z posłania i przejrzeniu się w lustrze dojrzał na swej twarzy niemiłe niespodzianki w rodzaju wyprysków

dziecko

Autor: Thomás
Źródło: http://www.flickr.com
Łazienka, natrysk, poręcz dla niepełnosprawnych

Autor: KOŁO
Źródło: Lazienkaplus.pl

Jeden niespodziewany pryszcz może popsuć samopoczucie na resztę dnia. Zmiany trądzikowe nie stanowią aż tak ogromny problem o ile występują okazjonalnie, w niedużym natężeniu i da się je zatuszować. Sytuacja robi się jednak godna zastanowienia, gdy wszelkie sposoby poradzenia sobie z wypryskami nie przynoszą skutku, zaś dolegliwość roznosi się na twarzy skupiając się w nieładne, sprawiające ból skupiska zapalne.

Szczęśliwy człowiek

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją różnorodne sposoby na pryszcze, poczynając od domowych maseczek, przez kosmetyki z drogerii i kosmetyki apteczne, na zabiegach estetycznych typu mikrodermabrazja czy wszelkie peelingi skończywszy. Całość poznasz na stronie swiatleku.pl (Całość poznasz na stronie swiatleku.pl)z tego, iż każda powłoka skórna ma odmienne właściwości i odrębne składniki aktywne na nią działają w poprawny sposób, pomagając przy jej pielęgnowaniu. Czasem jednakże, przy natężonym trądziku, wszelkie możliwe sposoby na pryszcze zawodzą wpływając na niepokój i smutek. Trzeba wówczas zastanowić się nad leczeniem izotretynoiną.

Dzisiaj jest to prawdopodobnie najskuteczniejsze leczenie przeciwko trądzikowi, gdyż obserwacje potwierdzają, iż substancja ta odnosi efekt aż w 90% przypadków pacjentów. Izotretynoina posiada wszak wiele skutków ubocznych. Ponieważ hamuje ona wydzielanie sebum wpływa na ogromną suchość skóry. Skutkuje to niespodziewanymi krwawieniami z nosa czy wiecznie krwawiącymi ustami. Z tego powodu niektórzy wytwórcy lekarstw na bazie izotretynoiny dołączają przy ich zakupie balsamy do ust. Kuracja okazuje się długotrwała, wobec tego powinno się przyzwyczaić do myśli, że wraz z jej rozpoczęciem różne pomadki i balsamy do ust zostaną naszymi ciągłymi przyjacielami. Zobacz na strZobacz na stronie swiatleku.pl (Zobacz na stronie swiatleku.pl)nak, iż izotretynoina powoduje poważne zniekształcenia płodu, wobec tego leczenie nią jest wykluczone w trakcie ciąży, a podczas kuracji konieczne jest równocześnie brać antykoncepcję

Izotretynoina to niewątpliwie wzbudzająca kontrowersje metoda na przezwyciężenie pryszczy z uwagi na niemałą liczbę efektów ubocznych, jaką może spowodować. Ma ona jednak wielkie gremium zwolenników, dla których okazała się być ocaleniem w walce z ropniami.