Jak dbać o cerę jesienią, aby była cudna oraz odżywiona.

Okres jesieni to trudny czas dla skóry twarzy. Zazwyczaj jest ona wysuszona po ciepłym lecie, dlatego potrzeba ją nawilżyć, ale ważne jest też, by odpowiednio ją chronić a także przygotować na chłody i niewysokie temperatury w okresie zimy. Jest parę sposobów, aby sprostać wszystkim tym wyzwaniom.

pielęgnacja skóry na szyi

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Najistotniejsze to używanie dobrej jakości kremów minimum dwa razy dziennie. O poranku należy używać kremów silnie nawilżających oraz ochronnych, zwłaszcza z filtrem UV chroniącym przed niedobrym promieniowaniem słonecznym. Zwłaszcza powinny to być kremy lekkie, na które z łatwością można nałożyć make up, np. avene kremy.użyj linku wyposażenie gabinetów kosmetycznych wyposażenie gabinetów kosmetycznych

Wieczorem i na noc powinno się używać kosmetyków gęstszych i cięższych, nawet tłustych, które mają mnóstwo składników odżywczych, takich jak bioderma kremy lub kosmetyki innych poważanych firm – Ceneo.

Dla kobiet o cerze wrażliwej dobre będą dermokosmetyki, czyli wysokiej jakości produkty tzw. firm aptecznych, dostępnych tylko w aptekach a nie zwykłych sklepach kosmetycznych. Możemy tam zakupić kremy w różnych cenach, zarówno producentów z Polski, jak i zagranicznych. Wybierając produkt, najlepiej poprosić o pomoc farmaceutkę, która specjalistycznie doradzi, który krem będzie najlepszy dla naszej skóry. Kiedy szukamy czegoś do sporego nawilżenia, to krem la roche posay skóra sucha będzie tu bardzo dobrym rozwiązaniem.

Wybierając krem do nawilżania trzeba też zwracać uwagę na inne jego właściwości a także szukać kremów, które działają odmładzająco, ujędrniająco i chroniąco na cerę. Warto wybierać kremy vichy skóra sucha albo podobnego rodzaju, które zawierają bogate składniki odżywcze. To pozwoli na zachowanie dobrej kondycji skóry przez caluśki rok, również w tak skomplikowanym pogodowo czasie przejściowym, jak jesień.

pielęgnacja skóry na szyi

Autor: sunshinecity
Źródło: http://www.flickr.com
Wraz z kremami warto stosować również maski do twarzy i przynajmniej czasami używać serum.

Potrzebujesz dodatkowe wątki (https://www.steam.biz.pl/products/miedz-braz/) na opracowany tu temat? Nie ma nic prostszego – musisz kliknąć w poniższy link i pod nim odkryjesz ogrom dodatkowych detali.

Zarówno maski jak i sera to rzeczywista „bomba” witamin i odżywcza dla skóry. Maski warto stosować parę razy w tygodniu, kładąc na twarz na parę minut a następnie solidnie spłukując. Jeśli idzie o serum do skóry, to specjaliści zazwyczaj piszą, aby zastosować je raz dziennie, ale tak naprawdę jest to uzależnione od typu produktu – niektóre wymagają stosowania codziennego, a inne – co parę dni. Najważniejsza jest jednak konsekwencja – regularne wklepywanie dobrej jakości kosmetyków pozwoli na cieszenie się zdrową i piękną skórą przez długie lata – super! bioderma kremy.