Jak wyposażyć apteczkę domową?

Nie trzeba zamieniać domu w aptekę, jednakże apteczkę domową należy posiadać. Przechowywane pod ręką bandaże mogą uratować życie. Zaś podane odpowiednio wcześniej lekarstwa mogą pomóc ustrzec się wizyty u medyka.
Przeczytaj, co musi się znaleźć w apteczce domowej.

Skład domowej apteczki zależy tak naprawdę od wymogów lokatorów. Kiedy służyć ma jednostce cierpiącej na przewlekłe choroby, powinien się w niej znaleźć zasób przyjmowanych farmaceutyków na co najmniej najbliższy tydzień. Na pozostałą zawartość apteczki domowej, tak samo jak u jednostek nie cierpiących na długotrwałe dolegliwości, powinny składać się medykamenty potrzebne w wypadku naglących dolegliwości. Na liście owej powinny się znaleźć: ciepłomierz, jodyna, plastry z opatrunkiem, gaza, kompres, leki przeciwbólowe jak też przeciwgorączkowe. Bez względu na schorzenia mieszkańców a także skład apteczki domowej, warto pamiętać o regularnym sprawdzaniu dat ważności zawartych w niej farmaceutyków. Na farmaceutykach, jakie powinno się zużyć przed upływem określonego okresu od otwarcia, należy napisać mazakiem stosowną datę.

piegi na kolanach
Autor: DesultoryMe
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwe składowanie medykamentów jest nadzwyczaj istotne, a nieprzestrzeganie obowiązujących reguł może się niedobrze skończyć. Każdy z nas przechowuje w mieszkaniu środki przeciwbólowe, przeciwgrypowe oraz odkażające. Dużo z nich można przechowywać długo.

Jednak w domowych apteczkach znajdują się także lekarstwa pozostałe po niedokończonych terapiach. Środki gromadzone są przez całą familię. Nie wiadomo po co je składujemy, szybko zapominamy, jakiego rodzaju było ich pierwotne użycie.