Jakie leki powinni zażywać seniorzy?

Seniorzy, o wiele częściej niż osoby młodsze są narażeni na niedobór makro-, mikroelementów i witamin.
Jest to wywołane stratą apetytu, wieloma dolegliwościami, jakie towarzyszą redukcją funkcjonalności systemu trawiennego albo niewłaściwym nawodnieniem ciała.

wygląd - tableau

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

O świcie czy zmierzchu oczy są narażone na szczególny wysiłek

Autor: SXC.hu
Źródło: SXC.hu
Rodzina, jaka zamierza wzmocnić dziadka oraz babcię, często udaje się do apteki, żeby kupić środek zawierający witaminy dla osób starszych. Jednymi z kluczowych klientów w takich punktach jak apteka są akurat seniorzy. osoby w podeszłym wieku często przyjmują znaczne ilości medykamentów, przy czym zażywanie „cudownych pigułek” na każde schorzenie nie jest korzystnym rozwiązaniem. Ważna jest bowiem wiedza dotycząca tego, których elementów odżywczych tak naprawdę wymagają starsze osoby i dopiero na bazie tego typu informacji trzeba wybierać odpowiedni środek rewitalizujący.
Istotne są niacyny z grupy B, ponieważ pomyślnie wpływają na tzw. funkcje poznawcze, oraz na układ nerwowy i krwionośny. Osoby w podeszłym wieku muszą również zażywać kwasy omega 3, gdyż posiadają one wielkie znaczenie w przypadku prewencji chorób sercowo-naczyniowych oraz odżywianiu plamki żółtej. Istotna jest również witamina K, D3 i wapń. Wspomagają one utrzymanie nóg w dobrym stanie i posiadają wpływ na przeciwdziałanie wytwarzania się tzw. blaszki miażdżycowej. Niezwykle znana witamina C wzmacnia system odpornościowy i usprawnia gojenie się ran.

Witamina E z kolei spowalnia mechanizmy starzenia się komórek, przez co posiada duże znaczenie w przypadku dolegliwości nowotworowych. Magnez i cynk wzmacniają układ nerwowy, a także pozytywnie wpływają na obronne funkcje organizmu. Suplementy diety dla seniorów są dostępne w formie kapsułek albo opiekunki dla seniorów hjl partner w postaci płynu.