Kosmetyki dla pięknych włosów – nabłyszczacze oraz odżywki

Każda kobieta marzy o ślicznych i zdrowych włosach, które wzbudzają zachwyt u innych. Kluczem do ich posiadania jest używanie właściwych kosmetyków. Oprócz szamponów należy korzystać z odżywek i nabłyszczaczy, podtrzymujących i poprawiających wygląd włosów.

Wybór kosmetyku do typu włosów

Najważniejszy w doborze odżywek musi być nasz rodzaj włosów. Innych rodzajów użyjemy dla tych, które się przetłuszczają, innych dla suchych. Zbyt ciężki w strukturze kosmetyk obciąży włosy, a poza tym sprawi, iż będą sprawiały wrażenie oklapniętych, a brud szybciej się do nich przyczepi. Z drugiej strony zbyt lekka formuła może nie spełnić naszych oczekiwań. Oferta rynkowa jest naprawdę bardzo bogata. Warto wybrać odpowiadające naszemu typowi włosów, żeby cieszyć się przepiękną fryzurą.

Nabłyszczacz do włosów – nie na każdy dzień należy go stosować

włos

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wartościami odżywczymi kosmetyki (Olejki do twarzy) takie nadadzą włosom miękkość oraz blask. Nabłyszczacz do włosów jest wszakże kompozycją silikonową, a więc z dodatkiem, który jest szczególnie widoczny u pań z ciemnym owłosieniem, tak ja na tych przykładach. Nie należy przesadzać z częstotliwym stosowaniem, codzienna aplikacja tego upiększacza niewątpliwie odbije się na stanie włosów. Łupież kosmetyczny jest jednym z zagrożeń, które może nieoczekiwanie „wyskoczyć” u pań codziennie dbających w ten sposób o wygląd włosów.

Nabłyszczacze nie dla krętliwych włosów

Preferuje się używanie nabłyszczaczy do włosów prostych albo ułożonych na tak zwany kok. Nie jest to dyskryminacja pań z włosami kręconymi i falowanymi, aczkolwiek w przypadku tych ostatnich bardziej korzystnym rozwiązaniem na uwydatnienie włosów, np. na okolicznościową imprezę, jest użycie innych kosmetycznych zamienników. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie odżywka do włosów i balsam. Ich właściwości jednocześnie podkreślają krętliwość, a także dodają połysku, którym będziemy zachwycać inne osoby. Zatem żaden z typów kobiecych włosów nie będzie „pokrzywdzony” w sytuacji wyjścia na przykład do znajomych.

Kobieca dłoń w rodzinie? Zrobisz fryzurę bez wychodzenia z domu

Przygotowanie fryzury na sylwestra, wesela lub inne tego typu wyjście? Mając w dyspozycji nabłyszczacz do włosów albo odżywkę i fryzjerski fach w rękach u siostry, możemy postarać się o świetną fryzurę we własnym domu. Na takie okoliczności można używać dodatek w postaci brokatu, reprezentacyjnej spinki.