Ładny uśmiech wizytówką zapewniającą zdrowie, świetne nastawienie i piękny wygląd

Uśmiech podobnie jak dłonie to wizytówka, z tego powodu tak ważne jest, by o niego troszczyć się. Poza twarzą i ustami należy pamiętać, że dużego zainteresowania potrzebują nasze zęby. Codzienna higiena i regularne wizyty u stomatologa to obowiązek, jednak bywa, z wielu przyczyn, czasem nawet genetycznych, iż same wizyty kontrolne nie są wystarczające.
Jeżeli u dziecka lub dorosłego występują takie objawy: nierówność w rysach twarzy albo uśmiechu, szkodliwe nawyki, jak obgryzanie ołówków lub paznokci, zgrzytanie zębami, wady wymowy, oddychanie przez usta, stale otwarta buzia, zbytnie gromadzenie się kamienia czy też zbyt wysunięta albo cofnięta broda to znak, że należy pójść do specjalisty, którym jest ortodonta Płock oferuje szereg specjalistów w tej dziedzinie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo sprawdź stronę Centrum Stomatologiczne Demed.

butelki wody mineralnej

Autor: Diego Torres Silvestre
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie ortodontyczne obejmuje w swoim zakresie dwie metody, a mianowicie w początkowym etapie są to specjalne ćwiczenia wykonywane przez pacjenta, a w drugim klasycznym aparat ortodontyczny. Fazy leczenia to: Diagnostyka, przygotowanie planu leczenia, czyli dobór odpowiedniego rodzaju aparatu i omówienie kosztów. Po nakreśleniu strategi czas na założenie aparatu ortodontycznego oraz szkolenie jak z nim działać podczas posiłków, higieny lub ewentualne awarii. Po jego założeniu regularne wizyty są konieczne, chociażby w celu zdjęcia aparatu, zrobienia ewentualnych zdjęć czy utrzymania efektów leczenia. Ortodonta Płock najczęściej przyjmuje pacjentów w wieku 8-12 lat, jednak niewykluczone są przypadki ludzi dorosłych lub starszych. Jednak w przypadku tych ostatnich protetyk Płock jest częstszym wyborem. Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się przywracaniem pierwotnych warunków zgryzowych i estetycznych po stracie naturalnych zębów. Klienci mają do wyboru protezy niestałe, które można wyciągać z ust, nieruchome – najczęściej licówki porcelanowe albo korony i łączone, czyli protezy niestałe połączone z elementami stałymi. Protetyk Płock proponuje licówki porcelanowe w przypadku, gdy zmienił się kształt i barwa zębów, jeśli są one przebarwione lub gdy np. występuje diastema. Sporo interesujących wiadomości przeczytasz pod tym linkiem centrumdemed.pl.

Jednak korony stosowane są w momencie, gdy zęby (zobacz rtg zęba kraków) są znacznie zniszczone oraz mają sporą ilość wypełnień, które nie wpisują się pod licówki.
Ładny uśmiech to coś z czym powinniśmy przejść przez całe życie, pozwólmy sobie na połączenie zdrowia z pięknym wyglądem oraz dobrym samopoczuciem.