
Kłopot jest niezmiernie częstym schorzeniem oraz tyczy się wielu kobiet po porodzie naturalnym bądź po okresie menopauzy. To grupa około 3 do 5 milionów pacjentek w naszym kraju. W grupie pań po trzydziestce procent ten może wzrastać do 30%, natomiast po pięćdziesiątce – do 60%. Nie leczone nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia komfortu życia z przyczyny nieprzyjemnego zapachu związanego z wyciekającym moczem a także następowania skomplikowań takich jak: zapalenie układu moczowego jak też wyprysków skóry krocza. Ustalenie wysiłkowego nietrzymania moczu zachodzi na podstawie charakterystycznego wywiadu chorobowego a także po wykonaniu testów diagnostycznych. Do w większości wypadków przeprowadzanych zalicza się testy testy na nietolerancję pokarmową podpaskowe, jakie umożliwiają ocenę stopnia nietrzymania moczu oraz efektywności leczenia farmakologicznego jak też fizjoterapii. Jeśli idzie o nietrzymanie moczu leczenie uzależnione jest od szczebla zaawansowania objawów. Pewną z opcji terapeutycznych jest laseroterapia czy nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego botoxem.
Nieprawdopodobnie interesujący tekst, nieprawdaż? Jeżeli też tak sądzisz, to wejdź inne pomocne informacje, które pochłoną Cię zupełnie.
Leczenie laserowe obejmuje 2 etapy: Faza I Tuż przed rozpoczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki zostaje dokładnie wypłukana, po czym roztwór odkażający zostaje delikatnie osuszony i usunięty z błony śluzowej. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie do pochwy pacjentki specjalnie opracowanego wziernika laserowego, jaki służy jako układ doprowadzania wiązki laserowej. Energia lasera jest aplikowana wzdłuż przedniej ściany pochwy.