Mamy diagnozę lekarską – to ATZ. Jak zacząć leczenie?

AZS, o którym ostatnio bardzo wiele się pisze, to schorzenie dotykające prawie wyłącznie dzieci. Chorują na nią noworodki albo dzieci w okolicy 6 roku życia. Właściwie nie można jej całkiem wyleczyć, ale można dostać ogromną ilość produktów łagodzących jej objawy. U części dzieci przechodzi wraz z wiekiem. Jeśli nie ustępuje całkowicie, to zwykle jej objawy są po prostu mniej dokuczliwe i nie dają się mocno we znaki.

skóra

Autor: 123rf.com
Źródło: 123rf.com
Wystarczy bardzo się pilnować, aby nie drażnić delikatnej skóry, codziennie aplikować preparaty lecznicze czy preparaty ochronne i zwiększyć higienę, by na trochę zapomnieć o tym, że się cierpi na AZS. Ale wiemy, że maluchom o silnych zmianach skórnych nie jest łatwo powstrzymać odruch drapania. Jak im wówczas pomóc?

Gdy lekarz zdiagnozuje u naszego maluszka atopowe zapalenie skóry leczenie trzeba zacząć natychmiast. Przede wszystkim należy się skupić na zmniejszeniu miejsca zajętego przez wysypkę i na złagodzeniu świądu. Bardzo ważne, żeby nie dopuścić do przesuszenia skóry. Nawilżanie i natłuszczanie skóry atopika to podstawowa sprawa. Można stosować domowe sposoby, ale kosmetyki apteczne szybciej przyniosą ulgę. Można sięgnąć po leki bez recepty dostępne online, bo apteki internetowe mają często największą ofertę produktów z różnych półek cenowych i od różnych producentów.

Zwykle można też zamówić próbki lub pojemniki o zmniejszonej pojemności, żeby wypróbować kilka różnych kosmetyków i wybrać optymalny dla skóry naszego maleństwa. Kolejną ważną sprawą po nawilżaniu jest higiena. Kąpiele powinny być kilki minutowe (woda przecież także wysusza), a temperatura wody letnia. Zaleca się unikania przesuszających naskórek mydeł, żeli czy płynów do kąpieli.

Każdy odsyłacz do artykułu (https://www.przychodniazycie.pl/333,Oferta-dla-firm.html) wiedzie tylko do wartościowych stron, na jakich przeczytać możesz o najważniejszych sprawach. Nie wahaj się, ale kliknij w ten link!

Podobnie sprawa ma się z proszkami i płynami do płukania – wyeliminujmy produkty silnie perfumowane, aby zmniejszyć ich kontakt ze skórą dziecka. Ponieważ roztocza, kontakt z sierścią zwierząt i niektóre produkty spożywcze zaostrzają objawy choroby, postarajmy się o czysty dom i

skóra

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

zupełną eliminację jedzenia zwiększającego problemy skórne. Oczywiście o obecności zwierząt w mieszkaniu nie może być mowy.

Jeżeli atopowe zapalenie skóry ma postać łagodną i zmiany na skórze obejmują tylko niewielką część ciała i nie są udręką, codzienne nawilżanie i stosowanie delikatnych preparatów do higieny i pielęgnacji powinno wystarczyć o czym możesz przeczytać idź na WWW. Ale jeśli zmiany są duże i nasze atopowe zapalenie skóry leczenie dopiero rozpoczęło, ograniczmy możliwość mechanicznego podrażniania skóry poprzez zakładanie ubranek z miękkich tkanin. Jeśli jest taka potrzeba, zakładajmy maluszkom rękawiczki, aby nie drapały silnie swędzących miejsc. Bądźmy cierpliwi – nawet mocne objawy z czasem stają się łagodniejsze i powoli ustępują.