Masz problemy? Spróbuj usług psychologa

W dzisiejszych czasach, człowiek ma bardzo ułatwione życie. Posiadamy skomplikowane sprzęty, doskonałą infrastrukturę miejską, stać nas na wiele rozrywek.

Lecz niekiedy, mimo dobrobytu, niektóre osoby nie są szczęśliwe. Czasem nie radzimy sobie sami ze sobą, niekiedy ze współmałżonkiem, a niekiedy ze swoimi rodzinami. Na to zazwyczaj pomoże nam psycholog.
Spotkanie w pracy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty nie dogadujesz się z własną żoną? Przyda ci się terapia par. Obecnie psychologowie organizują wszelkiego rodzaju spotkania dla małżeństw, które przestały się ze sobą dogadywać. Na tego typu spotkaniu, zazwyczaj na starcie każda z osób osobiście prezentuje swoje racje psychologowi, a następnie on razem z drugą osobą stara się naprawić konflikt. Terapia (inne wątki tutaj) par bazuje na prostych działaniach, dzięki którym biorący w niej udział pacjenci otwierają się na siebie. Lecz jedna wizyta nie zaradzi aby rozwiązać problem, przeważnie już na początku terapii, specjalista określa jak głębokie posiadamy problemy i jak długo musimy je rozwiązywać.
karczochy

Autor: judywitts
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym interesującym pomysłem, na rozwiązywanie problemów w domu jest terapia (zobacz: http://pomocpsychologa.pl/terapia-grupowa-dda/ ) rodzinna – poznaj przykłady. Biorą w niej udział rodzice razem z jedną lub wszystkimi swoimi pociechami. Po taką pomoc wybierają się zazwyczaj dorośli, którzy nie radzą sobie ze swoimi pociechami, albo same dzieci, które nie potrafią rozmawiać z własną mamą lub tatą. Terapia rodzinna jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta dla par, bowiem przeważnie biorą w niej udział co najmniej 3 osoby. Jednak właściwie poprowadzona, może przynieść zaskakujące rezultaty, oraz na stałe polepszyć klimat w całej rodzinie.

Jeżeli masz niesnaski z osobą bliską, pragniesz spróbować je rozwiązać, zanim od nich uciekniesz, udaj się na terapię. Prowadzone są zajęcia zarówno dla par jak i dla całych familii. Nawet samodzielnie można się wybrać na coś takiego, jeśli tylko myślimy że może nam to dopomóc.