Metody na to by udoskonalić swój look

Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego rodzaju zagadnienia stając przed lustrem? Nawet jeśli wymawiamy te zagadnienia parodystycznie to jest w nich ziarno prawdy. No cóż, czy preferujemy tego, czy nie, prezencja jest dość istotny i determinuje wiele rzeczy. Nie mówimy tu o atrybutach piękna, do których niektórzy bzdurnie dążą, ale o pewnych elementach w aparycji, które nas stresują i preferowalibyśmy je odmienić. Z takimi właśnie wyzwaniami walczy dermatolog estetyczny.

Wiązką lasera w brzydką bliznę

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Na początek należy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna to nie to samo, co zwyczajowo definiowana dermatologia. Ta druga jest konieczna, kiedy mamy nieprzyjemności skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i mocniej dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra powszechnej dermatologii skupia się natomiast, jak łatwo wywnioskować po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, wzbogacającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to młoda dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o tego typu zabiegach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi zezwolić sobie mogli ci z oszczędnościami i możliwością wyjazdu za granicę, bo jedynie tam było to na porządku dziennym. W dzisiejszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje dużo, ale coraz więcej osób może sobie na nią pozwolić. tym bardziej jest to zauważalne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zwłaszcza, jak na stolicę przystało proponuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej (czytaj to).

Co oferuje dermatologia estetyczna wrocław estetyczna? W zależności od kliniki najbardziej znane są:

– wypełnianie zmarszczek,- modelowanie ust,- korekta nosa,- konturowanie twarzy,- peelingi chemiczne,

I wiele innych.

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Nadrzędną filozofią działania dermatologii estetycznej jest ulepszanie własnego wyglądu, nie jest to jednak operacja plastyczna, w trakcie której ingerencja chirurgiczna jest bez porównania większa. Pokutuje atoli w wielu przekonaniach mieszanie tych pojęć, tak jakby te dwie obszary, te dwie terminologie wymawiało się zamiennie. Jest to ogromny błąd i skrót myślowy. Powoduje to sytuację, że istnieje ogół ludzi bardzo przeciwnych tego rodzaju zabiegom, tak jakby usta była własnością ogółu, i można ją poddać pod osąd – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych takich, ale patrzą na to, jak na zwykły zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną korektę, bo np. nos jest trochę krzywy. Nie musi pytać nikogo o pozwolenie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom wiele zakompleksionych osób odzyskuje wiarę we własną atrakcyjność.

Inni specjaliści: