Nasze społeczeństwo zmaga się z jedną z cywilizacyjnych chorób

Jaką? Nadwagą. Bardzo liczną grupę ludzi nie tylko w średnim wieku, lecz również dzieci czy nastolatków dotyka ten problem. Niestety troszkę bagatelizuje się ten kłopot, a skutki otyłości mogą być naprawdę bardzo groźne dla zdrowia.
Od czego to się zaczyna? Głównie brak ruchu i siedzący tryb życia – to najwięksi sprzymierzeńcy otyłości, no i oczywiście nader tłusta dieta.

Szpital Nouvel Hopital d’Estaing
Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska
Dietetycy biją na alarm – coraz liczniejsza grupa nastolatków i dzieci w okresie szkolnym zmaga się tak samo z nadwagą jak również otyłością. Szkolne sklepiki żyją jednak swoim trybem i oferują dzieciom jedynie niezdrowe przekąski. Wychowanie fizyczne dwa, czy trzy razy w tygodniu po godzince – to stanowczo zbyt mało, aby wykluczyć ten problem. Kilkunastominutowe ćwiczenia nie wyeliminują go, jeśli uczniowie nadal będą nieodpowiednio się odżywiać.

Spodobał Ci ten tekst? To świetnie, sprawdź stronę (https://www.sztukaiestetyka.pl/) pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Zwiększenie liczby zajęć ruchowych mogłoby przynieść niewielką tylko poprawę, ponieważ Ci, którzy nie lubią aktywności fizycznej i tak się swoimi wymówkami z tego wykręcą. Trzeba zatem propagować i namawiać do zmiany zarówno stylu życia, jak i sposobu odżywiania. Do regularnego ćwiczenia ciała nie należy nikogo przymuszać, ponieważ to nie na tym polega. Rodzicu, pokaż swoją postawą, że systematyczne ćwiczenia można polubić – przykład musi wyjść od nas. Jeżeli my będziemy w ruchu spędzać wolny czas, a nie przed telewizorem, dzieci będą brać z nas przykład.

Uczyńmy co w naszej mocy, by zapobiec tej cywilizacyjnej epidemii.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj implanty gdańsk cennik.

Wielka otyłość w młodym wieku skutkuje mnóstwem chorób w przyszłości, szkoda więc dzieci czy młodzież na to narażać.