Nowości w stomatologii

Każdy z nas, jak rzecz jasna miał doń dostęp i nieco nadzoru ze strony szkół i swoich wychowawców, z pewnością spotkał się z dentystą w swoim dzieciństwie. Z pewnością sporo z nas kojarzy stomatologa z miejscem tortur, potworniei do szpiku przejmująco wibrującymi narzędziami, jednak po latach, jak równolatkowie w kwiecie wieku uiszczają horrendalne kwoty za ceramiczne zęby na miejsce własnych, które już wypadły, a my możemy poszczycić się zdrowymi, błyszczącymi rządkami białych zębów, na pewno w duchu palimy świeczkę wszystkim tym, którzy nakazywali iść do stomatologa – bolało, czy nie; było przykro, czy nie; zostały po tym lęki przed dentystą, czy też nie. Opłacało się.

Jak skutecznie pozbyć się próchnicy?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Tak czy inaczej dentyści też są ludźmi, a żaden z ludzi nie chce być kojarzony z monstrum ani powracać do wyobraźni dzieci w nocnych złych snach. Najlepsi naukowcy nadal pracują nad tym, aby ułatwić sobie i leczonym zabiegi, by nie potrzebować stosować znieczulenia w zastrzykach, jakie na pół dnia paraliżują twarz i utrudniają nawet przełykanie wody.

Gabinet dentystyczny, fotel

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Poza tym – im mniej kłopotliwe będą zabiegi u dentysty, tym częściej będą przychodzić doń potrzebujący, więc: nie tylko lepsze zyski prywatnych klinik, ale, co ważniejsze i dyktowane powołaniem lekarza – sprawniejsze uzębienie, które u przeciętnego nastolatka niestety woła o pomoc.

Nastają dzięki temu podejściu nowości, organizowane są szkolenia, kursy stomatologiczne, projekty, pokazy nowości w technologiach bazujących na ultradźwiękach i świetle laserowym. Wciąż bardziej modny, choć niestety nadal bardzo drogi, jest laser diodowy, jaki przyspiesza i ułatwia prawie bezbolesne wykonanie większości dostępnych u dentysty czynności.

Są to niezwykle nieskomplikowane i szybkie zabiegi, co ułatwia zadanie nie tylko pacjentom, ale i samym dentystom, którzy – pamiętajmy, że to również ludzie – spędzają nad naszymi zębami często po kilka godzin w niekomfortowej pozie, musząc pilnować chirurgicznej precyzji i nie dać sobie chwili wytchnienia. Co więcej: są dużo mniej przykre niż dawne wiercenie, a zwłaszcza znienawidzone kanałowe. Sprawdź czym dysponuje twój dentysta (protetyk warszawa) (www) i nie odczuwaj więcej bólu.