Odpowiednia fizjoterapia powinna spełniać kilka ważnych warunków. Są niezbędne dla uzyskania wymiernych efektów

Dobra fizjoterapia jest kluczowa. Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Wiadomym jest, że bardzo trudno ocenić fizjoterapeutę po pierwszym spotkaniu, lecz jednak jakieś tam wrażenie zostaje, więc liczy się to, jak będziemy się czuć w okresie zabiegu, jak będzie się rozwijała nasza współpraca z fizjoterapeutą.

Jak nigdy wcześniej nie korzystałeś z takich zabiegów, to musisz poznać jakie są procedury początkowej wizyty.

Rehafit

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomym jest, że każdy fizjoterapeuta ma swoje standardy pracy, jednakowoż pewien schemat zawsze pozostaje ten sam. Jeśli to twój pierwszy raz na rehabilitacji, to można odnieść wrażenie, że zbyt wiele czasu stracisz na rozmowę. Myślisz sobie, że zamiast leczyć, to fizjoterapeuta jedynie z tobą rozmawia. Jednakowoż warto wiedzieć, iż jest to bardzo ważne, bo te kilka minut rozmowy i badana zapewnia, że rehabilitacja (zobacz zobacz ofertę terapii manualnej we wrocławiu) będzie skuteczna. Tak zwany wywiad zapewnia zebranie najbardziej istotnych informacji o pacjencie. To dzięki niemu również w pozostałych dziedzinach medycyny można odpowiednio rozpoznać stan zdrowia pacjenta.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu

Autor: D’Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu także fizjoterapeuta może się przekonać, czy były wcześniej dolegliwości, a jak tak, to jakiego typu, możemy ponadto poznać wcześniejsze uszkodzenia czy urazy, jak złamania lub skręcenia. W czasie wywiadu możesz przekazać rehabilitantowi, z jakim konkretnie kłopotem zgłaszasz się na zabiegi. Miej na uwadze jednocześnie, że właśnie pierwsza wizyta to najodpowiedniejszy czas, żeby przedstawić określone wyniki badań, czyli zdjęcia RTG, wyniki obrazowe tomografii lub wynik badania USG. Nawet jak nie jesteś pewny, czy dane badania są odpowiednie, czy będą przydatne specjaliście powinieneś wziąć je ze sobą na 1 wizytę u fizjoterapeuty. Bardzo ważnym elementem pierwszej wizyty jest także badanie manualne pacjenta. Jak fizjoterapeuta (witryna internetowa) planuje postawić dobrą diagnozę musi koniecznie przeprowadzić tego typu badanie.

To element bardzo ważny, aby postawić właściwą diagnozę. A jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę? Najbardziej korzystnie drogą internetową wprowadzając frazę fizjoterapeuta. Wiadomo, iż musimy wpisywać miasto, w którym mieszkamy, w takiej okoliczności łatwiej znajdziemy. Często także jesteśmy w stanie wpisać inną frazę, jak fizjoterapia.