Pobaw się z psem na zdrowie!

Dla ludzi mających pracę przy biurku zalecany jest odpoczynek w ruchu. Oczywiście sport powinien uprawiać każdy, bo to najłatwiejszy sposób na zachowanie zdrowia i wysokiej formy. Większości ludzi jednak trudno jest zmusić się do codziennego wysiłku. W lepszej sytuacji są posiadacze psów. Zwierzak zobowiązuje do wychodzenia z mieszkania minimum kilka razy na dzień, na co najmniej kwadrans. To już jakiś początek. Każda chwila wysiłku na świeżym powietrzu przyczynia się do polepszenia naszej formy.

Pies

Źródło: http://pixabay.com
Pobudka dla zdrowia

Tak naprawdę idealnym wyjściem jest codzienna poranna gimnastyka. Te kilka chwil aktywności fizycznej pozwala dobrze zacząć dzień. Może to być jogging. Nawet pół godziny niespiesznego truchtu daje wielki ładunek energii. Bardzo dobrze działa także pływanie. Szczególnie w czasie letnich miesięcy, gdy temperatury są wysokie i świeci słońce, poranna wyprawa na pływalnię może poprawić nastrój.

Z psem w parku

Naturalnie jeżeli mamy psa, powinniśmy to wykorzystać. Skoro i tak wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy z tego użytek. Dobrze jest zainteresować się na przykład dogfrisbee. To dyscyplina sportu polegająca na rzucaniu dyskiem, który w locie chwyta nasz pies. Poza tym, że jest to doskonała zabawa, to można też startować w zawodach, brać udział w różnorodnych konkurencjach. Naturalnie jest wiele odmian dogfrisbee. Są konkurencje, w których należy wykonywać dalekie rzuty, w innych kilka krótszych po kolei.

Zabawa z psem

Źródło: http://pixabay.com

Taka zabawa z psem wymaga treningu, opracowania swojej najlepszej techniki rzutów, wyszkolenia psa.

Nasza solidna treść musi Ci się spodobać, gdyż zawarliśmy w niej sporą liczbę świetnych wiadomości. W takim razie czytaj bez limitu.

Jest to jednak wspaniała rozrywka i wcale nie musimy od razu chcieć startować w zawodach. To świetny sposób na zabawę z psem, która jednocześnie zastąpi nam „zwyczajne” ćwiczenia fizyczne.

Wyjdź z domu

Aktywność fizyczna to zdrowie! To nie wytarty frazes, to oczywista prawda. Należy zdrowo jeść, wypoczywać aktywnie, pamiętać o gimnastyce, by przez długie lata zachować zdrowie. A jeżeli nie uda się nam odnaleźć motywacji w sobie – zawsze możemy wziąć ze schroniska psa, który może być świetnym motywatorem do aktywności fizycznej. Energiczny pies sprawi, że poranna gimnastyka wejdzie nam w nawyk – kwadrans spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.