Problemy z zaburzeniami emocjonalnymi u nastolatków, warto omówić w gabinecie psychologicznym.

Kłopoty z nieprawidłowościami aktywności u nastolatków, należy omówić z psychologiem. Dzisiaj dylemat dotyczący rozpadu małżeństwa, za którym stoją często życiowe nieszczęścia i wielkie rozgoryczenie, zwłaszcza dzieci, jest wielkie. W Polsce co czwarte małżeństwo kończy się na rozprawie rozwodowej w sądzie. U dzieci, skutkiem rozejścia się rodziców, jest pojawienie się tzw. zespołu ucznia uciążliwego.

dobry psycholog

Autor: Simon Fraser University – University Communications
Źródło: http://www.flickr.com
Takie dzieci częściej wagarują dostają złą ocenę z zachowania. Są inicjatorami przemocy. Z opuszczaniem lekcji szkolnych i złą oceną z zachowania silnie współgrają zachowania autodestrukcyjne – picie alkoholu, branie narkotyków, palenie papierosów oraz inne uzależnienia.

Rozwód rodziców i związane z tym złe odczucia prowadzą do zaburzeń emocjonalnych u dzieci . Dzieci bardzo często przeżywają zwątpienie. Fakt, że Klinika okulistyczna Moniki Dzięgielewskiej;dzieci rzadziej niż dorośli umieją określić swoje uczucia doprowadza do nastrojów apatycznych. Dzieci doświadczają poczucia osamotnienia i poczucia bezsensu życia. Dominującymi stanami emocjonalnymi dzieci z rodzin rozbitych są również niedowartościowanie, oraz obwinianie się za tą sytuację, bunt. Takie dzieci prawie wcale albo bardzo rzadko odczuwają pozytywne stany emocjonalne. Uzależnienie dziecka od matki i ojca oraz jego niedojrzałość emocjonalna, zwiększa ryzyko na zranienie alarmują psychoterapeuci nie tylko w Katowicach|problem dostrzegają już psychoterapeutki w Katowicach.

Opuszczenie przez jednego z rodziców, sprawia, że dzieci (https://meanderstomatologia.pl/stomatologia-dziecieca) nie czują się bezpieczne. Takie okoliczności są traumatyczne dla dziecka, a jeśli przedłużają się, pozostawiają w jego umyśle nieodwracalne zmiany. Samotni rodzice mają zwykle duże problemy z wychowaniem swoich dzieci. Dzieciom bardzo trudno jest dawać sobie radę z negatywnymi myślami i emocjami. Rodzice muszą pamiętać żeby stres związany z rozwodem był jak najmniej bolesny. Dlatego tak istotne jest, by w tym czasie skorzystać ze wsparcia poradni psychologicznej. Mogą to być również znajomi, bliscy lub grupa terapeutyczna. Pomocny z pewnością będzie także doświadczony psycholog w swoim gabinecie wyspecjalizowany w tej materii psycholog, przygotowany do troszczenia się osobami w kryzysach.