Przypadłości jakich części ciała może leczyć laryngolog i jak wygląda wizyta u takiego specjalisty?

Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich posiada problemy z chrapaniem lub np. zapalenie ucha lub zatok czy anginę ropną, to lekarzem, który z pewnością mógłby mu dopomóc jest otorynolaryngolog.

seniorzy

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Ta skomplikowana nazwa w rzeczywistości oznacza kilka części ciała, którymi zajmuje się taki lekarz.
Są to m.in. krtań czy nos. Zakres przypadłości, którymi może zajmowac się taki specjalista jest bardzo duży. Poza dolegliwościami wymienionych organów, do takiego lekarza możemy się zgłaszać, jeżeli my albo np. nasze potomstwo posiadamy poważniejsze problemy z prawidłowym mówieniem. Jeżeli więc namyślasz się, w jakim miejscu jest dobra poradnia laryngologiczna Poznań jest miastem, gdzie ją znajdziesz. Pamiętaj jedynie, aby mieć wtedy skierowanie od lekarza rodzinnego. To wymagane, żeby zapisać się do specjalisty.
Na początku wizyty lekarz robi ogólny wywiad dotyczący dolegliwości, z jaką się do niego zgłosiliśmy. Pacjent zostanie spytany o konkretne symptomy swojej choroby. Później za pomocą np. endoskopu doktor bada konkretne części ciała, np. nos, krtań lub zatoki. W wypadku potrzeby lekarz (sprawdź na pediatra lubartów) wykonuje także inne badania, przykładowo USG ślinianek albo węzłów chłonnych. Naturalnie samo leczenie może zależeć od konkretnych symptomów oraz dolegliwości pacjenta. Dla przykładu jeśli jakakolwiek osoba w podeszłym wieku uskarża się na zawroty głowy, to taki doktor po wykonaniu wywiadu mógłby w wypadku potrzeby pokierować chorego na dodatkowe badania albo zastosować terapię indywidualną.

W okresie zimowym mogłyby nasilić się uporczywe kłopoty z katarem, którego w jakikolwiek sposób nie jesteśmy w stanie samodzielnie wyleczyć. Wtedy z pomocą przyjdzie nam właśnie laryngolog.