Ważniejsze działania endokrynologa Poznań

Endokrynologia to wydział medycyny zajmujący się zaburzeniami działań gruczołów wydzielania wewnętrznego, jakich kwestią jest wyzwalanie hormonów do układu krążenia. Najistotniejsze gruczoły w ciele człowieka to: przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, trzustka, jądra, jajniki, a dodatkowo, w przypadku pań brzemiennych, łożysko. Twierdzi się, iż kierowniczym gruczołem dokrewnym, jest przysadka mózgowa. Tworzy ona bowiem sporo hormonów, które następnie monitorują i zawiadują pracą innych gruczołów dokrewnych.

Do wizyty u endokrynologa z Poznania, w szczególności muszą nakłonić takie objawy jak: mały wzrost, rozbudowane piersi u panów, zbytnie owłosienie u niewiast, albo łysienie, nadwaga, albo gwałtowny ubytek masy ciała, kłopoty ze snem, zakłócenia cyklu menstruacyjnego, nadmierna potliwość, zmiany w popędzie płciowym, chroniczny trądzik.

Myślisz, że wymienione informacje są absorbujące? Świetnie, zatem na pewno szczegóły w linku (http://www.physiomedica.pl/jak-wyleczyc-zapalenie-ucha-srodkowego/) opublikowane także Cię zaciekawią.

Lekarz

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo powszechnym powodem, dla którego panie udają się do endokrynologa Poznań jest pojawiające się nadmierne owłosienie w miejscach, w jakich nie występuje. Jeśli dodatkowo towarzyszą temu takie oznaki jak łysienie typu męskiego, zakłócenia miesiączkowania, trądzik, czy spadek brzmienia głosu, to może pokazywać na stan powiększonego zgęszczenie androgenów w organizmie niewiasty.

Tarapaty z tarczycą, to jeden z najczęstszych powodów wizyty u poznańskiego endokrynologa.

Tarczyca znajduje się w okolicach szyi. Jej głównym zagadnieniem jest wydzielanie ogromnie istotnych dla życia hormonów. Nad poprawnością pracy tarczycy czuwa hormon przysadkowy TSH.Najczęstszymi problemami, którymi zajmuje się endokrynolog Poznań są niedoczynność, względnie nadczynność tarczycy. Obniżenie wagi ciała, lub wzrost wagi, winien być znakiem do wizyty u endokrynologa.

W obu sytuacjach dochodzi nieraz do zaburzeń ciągu miesięcznego u pań, a niekiedy nawet do bezpłodności.Niwewiasty w okresie menopauzy, szczególnie jeżeli doskwierają im uderzenia gorąca, także mają szansę udać się na konsultację do endokrynologa w Poznaniu czy pod. Pacjentami endokrynologa są nie wyłącznie kobiety. Mężczyźni też mają trudności z hormonami.