Wieczorne mycie twarzy, zatem demakijaż krok po kroku

Chociaż może się wydawać, iż na nasz wygląd ma wpływ głównie wprawnie zrobiony make-up, to tak naprawdę nad wyraz znaczące jest również precyzyjne oczyszczanie skóry z kolorowych kosmetyków. Ułożenie się spać bez oczyszczania buzi to bezsprzeczna zabójstwo na naszym wyglądzie.

soczewka

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiej przyczyny jest to tak ważne?

Zrobiony na buzi makijaż ( lekcja makijażu wrocław ) w połączeniu z pojawiającymi się na skórze w ciągu dnia zabrudzeniami wytwarza warstewkę zapychającą pory. Wskazana mieszanka kolorowych kosmetyków, zabrudzeń i tłuszczu niesłychanie zanieczyszcza cerę. Jeśli nawet położymy na noc krem nawilżający, to jego składniki z pewnością nie dotrą do naszej skóry. Takie opieszałości w pielęgnacji dają w efekcie nie za ładne pryszcze, a cera staje się szara i bez blasku, pod oczami z kolei pojawiają się worki.

Jakim sposobem to zrobić?

Nade wszystko pamiętaj, że sama woda nie poradzi sobie z tłustszą warstwą, jaka gromadzi się na twarzy w ciągu dnia – obowiązkowo trzeba użyć odpowiedniego kosmetyku, który będzie delikatny dla Twojej cery, a jednocześnie dobrze usunie make-up i zabrudzenia. Dotyczy to zwłaszcza oczyszczania oczu, ponieważ właśnie w tym miejscu naskórek jest w szczególności delikatny, stąd prosto go podrażnić. Od czego rozpocząć? Nałóż kosmetyk do demakijażu na 2 płatki kosmetyczne i na ok. pół minuty przyłóż do powiek. W ten sposób użyty przez Ciebie płyn micelarny lub mleczko kosmetyczne rozpuszczą tusz do rzęs i eyeliner. Nie trzyj silnie powiek, by ich nie podrażnić. Do mycia można wykorzystać specjalny żel, który później trzeba zmyć wodą. Potem jest czas na tonik, który oczywiście powinien być dostosowany w zależności od rodzaju, stosowany za pomocą wacika. Następnie możesz dodatkowo przeprowadzić peeling oczyszczający. Krem nawilżający jest odpowiedni na dzień – na noc wybieraj trochę mocniej odżywcze preparaty oraz pamiętaj, aby podczas researchu kierować się rodzajem własnej cery – w Świecie Leku.

Zadbaj o soczewki

Jeżeli masz soczewki, nie zapominaj, aby na noc umieścić je w odpowiednim pojemniczku. Umycie ich jedynie wodą nie wystarczy, dlatego potrzebny jest płyn do soczewek dobrany zależnie od rodzaju szkieł. Do przechowywania w opakowaniu najlepszy będzie dezynfekujący płyn do soczewek, który eliminuje bakterie odpowiadające za powstawanie infekcji.