Z jakiego powodu warto korzystać z różnorodnych postaci opieki zdrowotnej?

Stwierdzenie mówiące o tym, że prywatna opieka medyczna jest zawsze lepsza, niż opieka zapewniana w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest mylna. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czym się różnią oraz jakiego rodzaju są ich słabe oraz mocne strony.

Opieka medyczna w ramach NFZ często kojarzy się ludziom ze słabą jakością leczenia i długimi kolejkami do specjalistów. Dlatego też coraz chętniej korzystamy z alternatywnej oferty. Ubezpieczenia osobiste lub prywatna opieka zdrowotna daje poczucie bezpieczeństwa, ale nie zawsze zapewnia całkowitą ochronę zdrowia. Dlatego dobrze jest łączyć oba te warianty opieki zdrowotnej. Na polskim rynku usług zdrowotnych funkcjonują 2 podstawowe typy ubezpieczenia medycznego. Pierwsze, na które składka jest pobierana obowiązkowo każdego miesiąca z naszych wynagrodzeń, wykonywana jest w placówkach posiadających kontrakt z NFZ. Drugie ubezpieczenie jest indywidualne i jest pokrywane przez naszego pracodawcę (ubezpieczenie grupowe) albo nas samych (czyli ubezpieczenie indywidualne). Jest ono realizowane w prywatnych placówkach zdrowotnych stanowiących własność ubezpieczyciela albo jego wspólników.

Francuski szyk i styl –  okulary Morgan

Autor: Morgan
Źródło: Morgan
skórzane kozaki

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, jak duży zakres opieki zdrowotnej obejmuje nasze ubezpieczenie prywatne lub pracownicze, warto mieć swą przychodnię NFZ. W przypadku poważniejszego zachorowania skierowanie do specjalistycznej poradni lub na leczenie szpitalne może sporządzić jedynie lekarz. To samo dotyczy takich osób, które zaczynają leczenie nowotworowe.

Czy publikowany artykuł jest według Ciebie interesujący? Jeżeli tak, to wejdź także na pomocne artykuły (https://www.reha-kompleks.pl/), które będą niezwykle użyteczne.

Lekarz z prywatnego gabinetu nie może wydawać karty diagnostycznej ani skierować na leczenie onkologiczne.

Publiczna opieka zdrowotna jest także konieczna w takiej sytuacji, gdy chcielibyśmy otrzymać skierowanie do uzdrowiska lub na rehabilitację. Poza tym co poniektóre świadczenia, tego typu jak darmowe szczepionki wymagane dla dzieci, otrzymamy wyłącznie w swojej przychodni NFZ.