Zbadaj oczy swojego potomka – nie zapomnij o tym, że i on może nosić szkła kontaktowe jednodniowe!

Dla wszystkich par istotne jest zdrowie i życie potomstwa. Dlatego też cały czas troszczą się oni o to, aby ich pociechy prawidłowo się rozwijały. W razie jakichkolwiek, poważniejszych problemów bezzwłocznie konsultują się oni z lekarzami, jacy radzą co warto dalej robić.

Zazwyczaj rodzice są przewrażliwieni i wyszukują schorzeń na siłę. Na nieszczęście w dzisiejszych czasach odporność przedszkolaków jest coraz słabsza. Poza tym brzdące nagminnie mają problemy ze wzrokiem, jednakże jeśli spostrzeżemy to zawczasu to łatwo to będzie skorygować. Większy szkopuł zachodzi z kolei w przypadku nastolatków, którzy zmagają się z krótkowzrocznością. Ta wada pojawia się najprędzej w wieku 7 lat, kiedy dziecko rozpoczyna swoją naukę w szkole. Oczywistym jest, iż maluchowi ubieranie okularów nie będzie dokuczać, gorzej jest z kolei z młodzieżą.

badanie u okulisty

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com

W takiej sytuacji nadzwyczajnym rozwiązaniem mogą być soczewki jednodniowe, ubierane w sporadycznych sytuacjach. Z reguły jest tak, że młodzi ludzie każdego dnia nie buntują się przeciwko noszeniu okularów, gorzej jest jeśli chcą iść na imprezę, konkursy sportowe czy wyjechać na wakacje. W związku z tym soczewki jednodniowe okażą się nieprześcignione w tych okolicznościach. Następną chorobą oczu z jaką zmagają się co poniektóre dzieciaki jest astygmatyzm, czyli nieprawidłowa budowa rogówki.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij tutaj – to niezła strona, która też posiada absorbujące dane!

Można ją rozpoznać po tym, iż nasza pociecha mruży oczy i przekrzywia głowę, by coś zobaczyć. W takim przypadku alternatywą dla tradycyjnych okularów są soczewki dla astygmatyków, jakie w wielu okolicznościach mogą okazać się niezastąpione. Jeśli Twoje dziecko nie ma problemu ze wzrokiem, to dbaj o to, aby nigdy takowych nie miało.

Najistotniejszą kwestią z całą pewnością jest ograniczenie czasu na siedzenie przed laptopem. Niestety co poniektóre choroby takie jak astygmatyzm są wrodzone i pomimo naszych wysiłków nie będziemy potrafili uchronić przed nimi naszego dziecka. Nie dołujmy się jednak, bo soczewki dla astygmatyków są dostępne dziś w niejednym sklepie optycznym. Możesz mieć gwarancję, że przez cały dzień osoby noszące szkła kontaktowe czują się dobrze.

Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko może mieć wadę wzroku, to jak najprędzej odwiedź okulistę. Trzeba zacząć działać natychmiast!