Protezy zębowe są stosowane, kiedy w żuchwie lub szczęce zabraknie kilku zębów, lecz także w przypadku zupełnego bezzębia. Bywa tak, że pomimo starań nienaturalne uzębienie jest konieczne.
Nowoczesne procedury powodują, że uzębienie sztuczne czy też szczęki bardzo trudno odróżnić od naturalnych zębów.
Każdy brak uzębienia musi zostać uzupełniany, gdyż powoduje to różne zaburzenia. Zęby, które sąsiadują z luką, zaczynają się nieco przemieszczać, zaś przeciwstawne wysuwać. Może czasem dochodzić do rozchwiania oraz przeciążenia pojedynczych zębów, zaburzenia zgryzu oraz funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych. Obluzowane zęby w większym stopniu są podatne na dolegliwości przyzębia i łatwiej ulegają uszkodzeniom. Niekompletny zgryz oprócz problemów z wymową jest efektem niedokładnego rozdrabniania pokarmu, co powodować może zaburzenia trawienia. Najprostszymi uzupełnieniami są wkłady koronowe. Odtwarzają koronową część zęba. W niektórych okolicznościach mogą zastępować stereotypową plombę. Kształt oraz odcień zęba ulepszają natomiast licówki.
Są to cieniutkie nakładki przyklejane do jego zewnętrznej powierzchni.
Ta nowa treść (https://pizzahut.pl/restaurants/993-pizza-hut-wroclaw-wroclavia) jest bardzo interesująca i jeśli poszukujesz większą ilość informacji na opisywaną tu kwestię, to znajdziesz je tu.
Proteza stała to także most protetyczny, który uzupełniać może brak pojedynczego albo paru zębów. Przy bezzębiu, kiedy pacjent nie ma żadnego zęba w żuchwie, ani w szczęce, w takiej sytuacji wykonuje się akrylowe protezy całkowite. Na początku może zawadzać uczucie obcego ciała w buzi oraz mogłyby się pojawić problemy z odgryzaniem, żuciem oraz wyraźnym mówieniem. Proteza nie zawsze jest stabilna, może ocierać podniebienie i dziąsła. W takim przypadku kupić warto Krem mocujący do protez zębowych w aptece. Protetyka polega na tym, że technik mocuje skutecznie protezę i nie zezwala na jej przesuwanie się.
Podczas jedzenia siły zgryzowe przekładane są na dziąsła. Redukuje to moc żucia oraz usprawnia zanik zębodołowych wyrostków szczęki i żuchwy. Wskutek tego proteza osiada oraz są konieczne poprawki w celu jej dostosowania.