Kobiece problemy i bezpieczny zabieg, który przebiega sprawnie oraz bez specjalnych komplikacji

Mawia się, że kobiety są bardziej złożone od mężczyzn, czy to prawda a może kłamstwo? Jak się okazuje jest coś na rzeczy przy tym nawet nie musimy wchodzić specjalnie w zagadnienia psychologiczne, żeby to zrozumieć. Można choćby popatrzeć na budowę damskich narządów płciowych oraz problemy z tego wynikające, aby zrozumieć, iż coś jest na rzeczy. Dla przykładu. Zabieg histeroskopii.

Rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Histeroskopia operacyjna to zabieg operacyjny wykonywany na bardzo małym nacięciu, za jego pomocą w nieinwazyjny sposób możemy usunąć ze środka macicy niepożądane mięśniaki i polipy (dodatkowe informacje na stronie www). Podczas takiego zabiegu można także przeciąć zrosty wewnątrzmaciczne. Jak trzeba przygotować się do zabiegu, a jak sam zabieg i czy grożą nam niepożądane powikłania po zabiegu? Więcej na ten temat w dalszej części artykułu. Przed operacją trzeba leczyć się hormonalnie. Trwa to od 2 do 4 tygodni. Postępujesię tak, żeby zmniejszyć grubość ścian macicy lub zmniejszyć objętość obiektu który chcemy usunąć. Dobrze jest też wcześniej zrobić badanie diagnostyka serca kraków cytologiczne jak również badanie czystości pochwy. Kiedy będą wykonane specjalista może zalecić stosowanie przez określony czas globulek dopochwowych, aby zredukować zakażenia bakteriologiczne pochwy.

Lekarka

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Histeroskopię zabiegową wykonuje się na początku cyklu, lecz po zakończeniu miesiączki. Histeroskopię wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Pacjentce wpina się wenflon, aby przez jakiś czas podawać niezbędne leki podczas operacji. Histeroskop, który jest używany podczas zabiegu ma większą średnicę aniżeli sprzęt stosowany w histeroskopii diagnostycznej. Ma on kanał, dzięki niemu lekarz może wprowadzać narzędzia małych rozmiarów. Do usuwania polipów czy mięśniaków używa się resetoskop. Najczęściej już 3 godziny po operacji możemy opuścić szpital, choć czasami trwa to trochę dłużej.

Histeroskopia, jak wiele innych zabiegów, może doprowadzić do powikłania. Jednak notowane są one stosunkowo rzadko. Największe ryzyko komplikacji ma miejsce, gdy wycinane są duże zmiany biegnące w głąb tkanki mięśniowej macicy. Ryzyko powikłań jest również większe, gdy mamy do czynienia z zmianami wrodzonymi macicy. Z pewnością jesteśmy w stanie zniwelować takie ryzyko, jeżeli zdecydujemy się na rekomendowaną klinikę, jak ginekolog Bielsko Biała ().