Co jeść w diecie kulturysty?

Ćwiczysz na siłowni, nie wiesz co konsumować, chciałbyś zdrowo się odżywiać a także osiągać rezultaty niczym zawodowy kulturysta. W poniższym materiale dowiesz się co można jeść, a czego należy unikać w diecie pakera.

sezon

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Dodatkowo wspomnimy o suplementach w diecie.
Na początku chciałbym napisać o roli suplementów w diecie pakera, gdy jesteś początkujący na siłowni wcale nie potrzebujesz wspomagać się odżywkami, bo twój organizm wspaniale zareaguje na bodźce które przyniesie trening (zobacz centrum treningu personalnego wrocław) siłowy. W pierwszych 6 miesiącach treningów wyniki będą na tyle zadawalające, iż przy właściwej, zdrowej diecie nie musisz nawet zastanawiać się nad suplementami. Twój organizm w tym czasie powinien w pełni wykorzystać swój potencjał, wraz z upływem czasu gdy staniesz się bardziej zaawansowanym pakerem, można rozważyć odżywki na masę. Niezwykle często zdarza się iż początkujący adepci kulturystyki sięgają po odżywki jako zamiennik zróżnicowanej diety -zobacz dodatkowe informacje. To olbrzymi błąd bo odżywki w żadnym razie nie zastąpią zbilansowanej diety, jak już uprzednio wspominałem bardziej rozważamy je jako dopełnienie naszych posiłków -zobacz więcej na budujmase.pl. Przykładowo kiedy nie mamy czasu przyszykować posiłku po ćwiczeniach, przyrządzamy prędki shake białkowo – węglowodanowy + monohydrat kreatyny aby dostarczyć nieodzownych składników odżywczych do organizmu, ażeby zabić katabolizm.
Dieta pakera w ogóle nie musi być katorżnicza oraz nudna, jest bez liku artykułów które są zdrowe i warto umieścić je w swym jadłospisie w opcjonalnych daniach.

Jeden z najistotniejszych aspektów to jedzenie 5 małych dań dziennie, nie zaś trzech większych, dzięki temu nasza dieta zrobi się bardziej zróżnicowana, nasz metabolizm będzie działał prawidłowo, większa ilość składników odżywczych dostarczona zostanie do mięśni.