Zasady zdrowej diety

To, w jakim tempie będziesz szczuplał, zależeć będzie przede wszystkim od stylu życia, jaki do tej pory prowadziłeś.
Jeżeli dotychczas pory konsumowałeś wysoce przetworzoną żywność i ni stąd ni zowąd zrezygnujesz z owych wyrobów, przerzucając się na wysoką ilość wody i jarzyn, możesz zrzucić nawet kilogram w ciągu tygodnia.

Kolorowe pigułki

Autor: Will Thomas
Źródło: http://www.flickr.com
Laboratorium

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Jeśli natomiast cały czas zdrowo się żywisz i prócz tego trenujesz, raczej nie schudniesz w przeciągu tygodnia więcej aniżeli 0,5 kilograma. Są to oczywiście założenia hipotetyczne i będą zależeć nie jedynie od tego, jak wygląda Twoja obecna dieta, lecz też od Twojej przemiany materii, wydatku energetycznego jak też pracy hormonów.
Za nieduża podaż kalorii sprawi, iż zapewne szybko stracimy zbędne kilogramy, jednak będzie to proces nietrwały i druzgocący zdrowie – nie ominą nas: tzw. efekt jo-jo, kłopoty hormonalne, strata mięśniowej masy i przybranie z powrotem tkanki tłuszczowej. Gdy często ćwiczymy jak też stosujemy przeróżne typy wysiłku, poczynając od aerobowego po wysiłek siłowy, wtenczas nie będzie potrzeby obcinania kalorii w naszym jadłospisie. Jeżeli jednakże nasz wydatek energetyczny w przeciągu dnia nie jest zbyt wielki, potrzebny może być lekki deficyt kaloryczny.

Czy masz ochotę może mieć link do strony psychiatra w bydgoszczy, gdzie czekają na Ciebie kolejne teksty? Myślimy, że spodoba Ci się nowy serwis.

Przebieg odchudzania z pewnością przyspieszy odpowiedni trening. Wspaniałe efekty zapewnia niewątpliwie trening siłowy, albowiem podkręca metabolizm a także spala nadwyżkę tłuszczowej tkanki.

By podnieść jego skuteczność, warto skrócić czas odstępów między seriami jak też łagodnie obniżyć ciężar a zarazem wykonywać większą ilość powtórzeń. Poza siłowym treningiem istotny jest również tak zwany trening interwałowy.