Czym jest labioplastyka?

Zbyt duże bądź niesymetryczne wargi sromowe mogą być przyczyną wielu dolegliwości utrudniających normalne funkcjonowanie, a ponadto ze względu na nieestetyczny wygląd często prowadzą do kompleksów i problemów dotyczących współżycia.

Koktajle Grey Goose

Autor: Grey Goose
Źródło: Grey Goose
salony

Autor: Torsten Mangner
Przyczyny deformacji warg sromowych mogą być rozmaite, jednakże najczęściej wymienia się uwarunkowania genetyczne, uszkodzenia w wyniku porodu naturalnego lub starzenie się tej okolicy ciała. Bez względu na przyczynę problemu skuteczną metodą na jego pozbycie się jest labioplastyka.

słońce

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Labioplastyka bądź inaczej plastyka krocza to zabieg, który wykonuje się poprzez cięcie chirurgiczne lub przy zastosowaniu laserowa. W zależności od typu deformacji, lekarz modeluje wargi w obrębie kształtu oraz rozmiarów. Aktualnie bardziej preferowana jest metoda laserowa, gdyż pozwala zminimalizować utratę krwi, a dzięki temu zabieg staje się mniej inwazyjny. Poza tym, zabieg z użyciem lasera nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji i praktycznie zaraz po zabiegu pacjentka może powrócić do normalnego funkcjonowania, oczywiście trzymając się zaleceń lekarza. Przez kilka tygodni zabronione jest pożycie seksualne oraz wysiłek fizyczny. Po zabiegu labioplastyki należy spodziewać się opuchlizny oraz bólu w okolicy zabiegowej.
Jednym z najnowocześniejszych laserów stosowanych do plastyki krocza oraz innych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej jest laser MonaLisa Touch.

Opublikowany tekst Ci się spodobał? Więc odszukaj serwis, który posiada podobne informacje na przedstawiany temat – one także będą wciągające.

Jeśli interesuje nas laserowa labioplastyka Katowice, Warszawa bądź inne duże miasta to miejsca, w których bez problemu wyszukamy renomowaną klinikę specjalizującą się w medycynie estetycznej.

Zanim umówimy się na zabieg lekarz musi przeprowadzić wywiad medyczny, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania: niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych, zaburzenia krzepliwości krwi, miesiączka, ciąża, karmienie piersią,