Gdzie kupić bezpieczne na rynku odżywki dla sportowców?

Najczęściej spotykanym wyobrażeniem suplementów dla kulturystów są nielegalne preparaty przyspieszające wzrost masy mięśniowej, aż do nienaturalnych wielkości. Nic bardziej mylnego.

Dieta i sport

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kulturystyka to niezwykle wymagający sport. Na zawodach sportowcy są oceniani nie tylko z uwagi na muskulaturę, ogromnie ważna jest także właściwa postawa, prezencja i jak najmniejsza tkanka tłuszczowa. W celu osiągnięcia tego, kulturyści tworzą wraz z trenerem konkretny plan aktywności na cały rok, a tuż przed zawodami przechodzą na rygorystyczną dietę eliminującą tkankę tłuszczową. Taki tryb życia jest niezwykle wyczerpujący dla ciała, i w większości dlatego zawodnicy wykorzystują wiele typów odżywek i suplementów.

Zdrowie jest najważniejsze

W czasie diety redukcyjnej, organizm cierpi z powodu braku witamin i mikroelementów. Zawodnicy dostarczają je sobie więc w formie pigułek lub zawiesin. Poza kompletem substancji odżywczych, trzeba zadbać o równowagę między kwasami tłuszczowymi. W większości przypadków polega to tylko na pobieraniu odpowiedniej ilości kwasu omega 3. Jest to istotna czynność, dla utrzymania serca kulturysty w dobrej kondycji, żeby mogło przetransportować tlen do wszystkich mięśni.

Jak nie dać się chorobie?

Autor: Lifeline – Star Fitness
Źródło: Lifeline – Star Fitness

Poza sercem, niezwykle istotne jest utrzymanie stawów w odpowiedniej formie – w szczególności w czasie intensywnych ćwiczeń. Stawy narażone na większe obciążenia zużywają się szybciej, co może w znaczny sposób skrócić karierę zawodnika. Dla zachowaniu stawów w wystarczającej kondycji, przyjmuje się specjalne preparaty zawierające dużą ilość białka kolagenowego. Jednym z tego rodzaju suplementów jest popularny wśród zawodników flexit.

Mięśnie są tak samo istotne

Poprawienie rzeźby i szybszy przyrost mięśni w naturalny sposób jest możliwe, kulturyści korzystają głównie ze preparatów, które przyspieszają powstawanie tlenku azotu w organizmie.

Nie zwlekaj, ponieważ jesteśmy tutaj (https://baborinstytutwroclaw.pl/oczyszczanie-twarzy/) dla Ciebie. Zrobiliśmy szalenie intrygujące wpisy. Pragniesz je przeczytać? Zachęcamy do nowej strony.

Ma to spowodować wzrost mięśni, co z kolei umożliwia zwiększenie skuteczności ćwiczeń. Są to ponadto środki stosowane przez sportowców uprawiających sporty siłowe, powodują one bowiem znaczny skok siły i energii. Środki takie zwykle stosuje się przed ćwiczeniami, mają postać łatwo wchłanialnych tabletek. Najpopularniejszym środkiem używanym przez sportowców jest nitrobolon

.