Grzybica paznokci u nóg – może pomóc

Leczenie grzybicy paznokci może trwać bardzo długo, zwłaszcza kiedy zaniedbamy początkowe symptomy po czym weźmiemy się za walkę z rozwiniętą grzybicą. Pójdź do lekarza po maści a także inne środki na grzybicę paznokci.

Lecz możesz też walczyć z grzybicą w domku. Nie od dzisiaj wiadomo, iż domowe metody naszych babuń są efektywne.
Talerz w restauracji
Autor: Anna
Źródło: http://www.flickr.com
Olejek z herbacianego drzewa. Jest to cieszący się popularnością specyfik bakteriobójczy (dezynfekujący) a także grzybobójczy. Wspaniale poradzi sobie w walce z z tą chorobą. Zmieszaj olejek z drzewa herbacianego z olejem z oliwek, nasącz w tym gazik po czym przyłóż do paznokcia, czy paznokci. Możemy też wydzielić kilka kropli omawianego olejku wprost na paznokcia i wcierać go w niego codziennie. Olejek może pomóc w początkowych etapach grzybicy paznokci a także w bardziej rozwiniętym stanie schorzenia. Jednakże przy bardzo zaawansowanej grzybicy (czytaj) będzie już za późno na olejek.
Nie od dziś wiadomo, że płyn do płukania zębów ma o wiele więcej przeznaczeń niż tylko czyszczenie naszej jamy ustnej. On też zawiera środki bakteriobójcze, dodatkowo alkohol, który dodatkowo zdezynfekuje zainfekowany paznokieć (więcej…). Zmieszaj rzeczony płyn i ocet jabłkowy bądź sok z cytryny w równych proporcjach. Dzięki temu, zwiększysz jego efektywność. Zmocz płatek kosmetyczny w tej mieszance i zrób kompresy na paznokcie. Owiń je bandażem, żeby nie zsunęły się zbyt łatwo. Pozostaw zmoczone płatki na paznokciach przez mniej więcej czterdzieści pięć minut. Czytaj też http://klinikamiracki.pl/zabieg/leczenie-grzybicy-paznokci-fotona-t3/

Następnie ściągnij płatki oraz delikatnie masuj paznokcie, aby mikstura dobrze się w nie wchłonęła. Możemy również dodać tę mieszankę do misy z wodą i płukać w tym stópki przez około 20 minut. Może pomóc to też na rozdwajanie paznokci.