Grzybica paznokci u nóg – może pomóc

Leczenie grzybicy paznokci może trwać bardzo długo, zwłaszcza kiedy zaniedbamy początkowe symptomy po czym weźmiemy się za walkę z rozwiniętą grzybicą. Pójdź do lekarza po maści a także inne środki na grzybicę paznokci.

Lecz możesz też walczyć z grzybicą w domku. Nie od dzisiaj wiadomo, iż domowe metody naszych babuń są efektywne.
Talerz w restauracji

Autor: Anna
Źródło: http://www.flickr.com
Olejek z herbacianego drzewa. Jest to cieszący się popularnością specyfik bakteriobójczy (dezynfekujący) a także grzybobójczy. Wspaniale poradzi sobie w walce z z tą chorobą. Zmieszaj olejek z drzewa herbacianego z olejem z oliwek, nasącz w tym gazik po czym przyłóż do paznokcia, czy paznokci. Możemy też wydzielić kilka kropli omawianego olejku wprost na paznokcia i wcierać go w niego codziennie. Olejek może pomóc w początkowych etapach grzybicy paznokci a także w bardziej rozwiniętym stanie schorzenia. Jednakże przy bardzo zaawansowanej grzybicy (czytaj) będzie już za późno na olejek.
Nie od dziś wiadomo, że płyn do płukania zębów ma o wiele więcej przeznaczeń niż tylko czyszczenie naszej jamy ustnej. On też zawiera środki bakteriobójcze, dodatkowo alkohol (https://alkater.pl), który dodatkowo zdezynfekuje zainfekowany paznokieć (więcej…). Zmieszaj rzeczony płyn i ocet jabłkowy bądź sok z cytryny w równych proporcjach. Dzięki temu, zwiększysz jego efektywność. Zmocz płatek kosmetyczny w tej mieszance i zrób kompresy na paznokcie. Owiń je bandażem, żeby nie zsunęły się zbyt łatwo. Pozostaw zmoczone płatki na paznokciach przez mniej więcej czterdzieści pięć minut. Czytaj też

Następnie ściągnij płatki oraz delikatnie masuj paznokcie, aby mikstura dobrze się w nie wchłonęła. Możemy również dodać tę mieszankę do misy z wodą i płukać w tym stópki przez około 20 minut. Może pomóc to też na rozdwajanie paznokci.