Jak możemy ulepszyć własne życie i nie martwić się, iż coś się nie udaje? Nie istnieje jedyna prawdziwa odpowiedź, ale króluje jedna myśl

Każdy z nas chce się czuć jak najbardziej korzystnie i swobodnie. Pragniemy nie mieć chorób i ciągle mieć właściwy humor, chcemy siebie akceptować, jak najbardziej się da. Choć dla wielu osób tego typu podejście jest jak w najwyższym stopniu naturalne to są osoby, którym brak tej pewności, tego podejścia do rzeczywistości. Są oni dość nieszczęśliwi, zawsze coś im dolega, a przez słabą wiarę we własne możliwości „zawalają” kolejne sprawy. To wszystko nie jest dobrą prognozą, skoro mówimy o radzeniu sobie w różnorodnych dziedzinach, szczególnie w dwóch najbardziej istotnych dziedzinach – prywatnej i zawodowej. Co na to poradzić?

dietetyk

Autor: Good Food
Źródło: Good Food
Na pewno nie można siebie oszukiwać, to gorsze niż trwający bez przerwy pesymizm. Nie myślmy, iż jesteśmy kimś innym, niż w rzeczywistości, poznajmy siebie dobrze, zdawajmy sobie sprawę, w czym jesteśmy faktycznie dobrzy, a w czym w sumie nie potrafimy się znaleźć. Wiele osób cierpiących na niekończącą się depresję nie zdaje sobie sprawy, że sedno ich problemów kryje się w niedobrym dopasowaniu zainteresowań do rzeczywiście silnych stron charakteru ). Mówiąc prościej, zamiast uwydatniać swoje silne strony, zamiast je doskonalić i w miarę poprawiać, to wybieramy coś zupełnie odmiennego, w czym nigdy nie będziemy silni.

Często osoba, która jest świetna w przedmiotach humanistycznych na siłę pragnie być świetna w innej dziedzinie, tak odległej przykładowo, jak nauki ścisłe. Traci na to wiele energii, a rezultaty osiąga niewspółmierne. Jak gdyby te siły przeznaczyła na rozwój swoich mocnych stron, to wyniki byłyby lepsze i obiecujące. Niestety, cała moc lokowana jest tam, gdzie nie powinna się nigdy znaleźć, przez co nic z tego nie wynika, jedynie frustracja, depresja (psychiatra wrocław) i zniechęcenie. Często wiele osób ma niską samoocenę z powodu swego wyglądu. Narzekają na to zwłaszcza kobiety, które chcą być szczuplejsze, ale zamiast coś z tym zrobić, z pomysłem i racjonalnie, otaczają się nieodpowiednimi osobami, które wyrażają złe rady. Już w takiej formie można znaleźć sporo inspiracji i bardzo pożytecznej wiedzy, jaka wpłynie na lepsze życie narzekającej na wagę, osoby. Zamiast więc oglądać zdjęcia idealnych ludzi korzystniej zgłosić się do osoby, która nas będzie rozumieć i właściwie pomoże.