Jakie wrażenie na ludziach mogłaby zrobić osoba zakładająca okulary?

Mężczyzna, który ma okulary zyskuje inny wyraz swojego wyglądu. Okulary zawsze wabią uwagę, gdyż mieszczą się na centralnej części twarzy. Dobierając odpowiednie okulary musimy pamiętać o tym, aby w najlepszy sposób pasowały do naszego wyglądu i naszej mentalności.
Wybierając okulary męskie zazwyczaj chcemy dopasować je do kształtu twarzy, ponieważ błędnie wybrane potrafią robić złe wrażenie.

Ogólna formuła mówi, że układ oprawek okularowych musi kontrastować z kształtem twarzy. Znaczy to, że mężczyzna o okrągłej twarzy nie powinien wybierać oprawek o zaokrąglonych krawędziach. Powinien wybrać te o krawędziach kanciastych. Zaś do twarzy trójkątnej czy kwadratowej będą pasować okulary zaokrąglone. Najłatwiej mają mężczyźni o twarzy owalnej. Tacy wyglądają dobrze niemalże we wszystkich typowych okularach. Przy dużej i szerokiej twarzy powinno się dobierać również okulary o szerokich ramkach. Kiedy mężczyzna posiada twarz (polecamy leczenie kanałowe mikroskop) wąską, powinien dobrać także wąskie oprawki okularów.
Modelka

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Kolor okularów mógłby współgrać z odcieniem oczu oraz włosów. W ciemnych ramkach okularów korzystniej będą prezentować się mężczyźni o ciemnych włosach i wyrazistych oczach. Mężczyźni, którzy piastują wysokie stanowiska, powinni decydować się na okulary minimalistyczne oraz raczej kanciaste. Okulary nie powinny odwracać uwagi od twarzy, kiedy określona osoba ma coś ważnego do przekazania. Okulary nie mogą być za luźne czy za ciasne. Muszą się stabilnie trzymać na nosie i do pewnego stopnia opierać się na głowie, a nie jedynie uszach.

Poza tym odcień ramek można by dostosować do koloru szkieł, gdyż są korekcyjne okulary słoneczne. W takiej sytuacji bardzo wyszukane są oprawki ciemniejsze, jednak młodzi ludzie mogą sobie pozwolić na bardziej kolorowe wersje.