W jaki sposób możesz zlikwidować blizny?

Wiele ludzi cierpi ze względu pooparzeniowych albo potrądzikowych blizn. Na szczęście są już dzisiaj metody, jakie umożliwiają jeżeli nie całkowicie, to chociażby w dość znacznym stopniu je usunąć. Jakie metody oferuje dzisiaj pacjentom medycyna estetyczna?

Peeling, zabiegi kosmetyczne

Autor: APIS Natural Cosmetics
Źródło: www.apicosmetics.pl

Medycyna estetyczna jest obecnie najszybciej rozwijającą się gałęzią medycyny. Będzie w stanie poradzić sobie z bardzo wieloma kłopotami. Do zabiegów przeprowadzanych w klinikach medycyny estetycznej należą peelingi medyczne Cieszące się popularnością peelingi medyczne pozwalają na głębokie złuszczenie naskórka. Pozwalają na chociażby usuwanie blizn powstałych w skutek trądziku. W klinikach medycyny estetycznej będzie można wykonać też usuwanie blizn (linkuję) różnymi metodami. Niezwykle często używany jest laser. Sprzęt laserowy umożliwia usuwanie nie jedynie blizn potrądzikowych, lecz także pooparzeniowych lub urazach. W kwestii peelingów do blizn jest do wyboru kilka ich gatunków. Od tego, które zmiany chcemy usunąć zależy wybór odpowiedniego rodzaju peelingu.

Zabiegi z wykorzystanie peelingów medycznych są mało inwazyjne. Lekarze medycyny estetycznej posługują się peelingami o bardzo różnym stężeniu. Stężenie peelingu lekarz medycyna nuklearna warszawa dopasowuje zawsze indywidualnie do pacjenta. Jego dobór zależy od tego, jaki efekt pacjent chce osiągnąć. Efektem ubocznym, który może pojawić się po zabiegu będzie zaczerwieniona skóra w miejscu , gdzie przeprowadzono zabieg. Poddając się zabiegowi tego rodzaju peelingu, pacjenci powinni zapamiętać, że w chwili kiedy naskórek będzie się złuszczać, nie należy stosować kosmetyków o działaniu złuszczającym. Przez czas 21 dni od wykonania zabiegu nie należy także opalać się, a podczas wychodzenia z mieszkania trzeba przypominać sobie o posmarowaniu skóry twarzy (jeżeli zabieg był stosowany tylko na tej części ciała) kremem z bardzo wysokim filtrem UV.

Blizny, cera

Autor: fotolia.com
Źródło: fotolia.com

Czynność zabiegu z wykorzystaniem peelingu medycznego nie można stosować u każdego pacjenta. Nie wykonuje się ich chociażby u pacjentów, którzy cierpią na różnego typu zapalenia skóry i u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Peeling medyczny jest znakomity w usuwaniu zmarszczek, eliminuje zaskórniki.