Jak powinna wyglądać apteczka domowa
?

Oczywiste jest, iż w każdym domu musi się taka znajdować, ażeby w wypadku pilnej potrzeby, schorzenia albo urazu móc natychmiast pomóc sobie czy też innym.
Apteczka musi być zamknięta lub musi znajdować się na tyle wysoko, ażeby była niedostępna dla maluchów.

Miejsce to musi być suche. Wilgotność i nadmiar ciepła może niedobrze wpływać na trwałość lekarstw albo środków opatrunkowych. Lekarstwa musimy trzymać w oryginalnych zapakowaniach wraz z ulotkami, aby w każdej chwili móc przypomnieć sobie sposób dawkowania.

Gdy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://www.pomocpsychologa.pl/kontakt/) inne nasze strony, które omawiają to zagadnienie – z pewnością również Cię zaabsorbują.

Nie zapominajcie o tym, by raz na jakiś okres sprawdzać terminy ważności farmaceutyków zgromadzonych w apteczce. Te, które są przeterminowane muszą zostać utylizowane w specjalnych miejscach.

nastolatki

Autor: IBSS BIOMED,
Źródło: IBSS BIOMED,
Jakie farmaceutyki powinny znaleźć się w domowej apteczce? Na pewno wszelakie środki opatrunkowe – wata. Musimy posiadać nożyczki z okrągłym czubkiem, którymi możemy bez ryzyka rozciąć odzienie wokół rany. Konieczny jest sprawny termometr. Pomocne będą też wszelakie środki używane przy obrzękach – maści a także płyny. W każdym mieszkaniu powinniśmy znaleźć specyfik do dezynfekcji – spray do odkażania skóry oraz odparzenia bądź zasypka. Najczęściej chyba używane leki to lekarstwa przeciwbólowe, bez których nie wyobrażamy sobie już żywota. Pamiętajmy o tym, iż mnóstwo lekarstw przeciwbólowych ma równocześnie przeciwgorączkowe działanie.

Dobrze posiadać w zasięgu dłoni także jakieś łagodne leki na przeziębienie, syropy przeciwkaszlowe, krople na katar. Co na trawienie? Idealne będą krople miętowe albo herbatki ziołowe wspomagające pracę żołądka.