Jak wybrać porządny materac na dobry sen?

Krzepki i miarowy sen, to najlepszy kosmetyk, zapewniający świetlisty wygląd każdego dnia. Aby zawsze wstawać we wspaniałej formie i pełnym energii, należy pamiętać o paru ważnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie pokoju, w którym śpimy, zaciągnięcie zasłon oraz wyeliminowanie źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest dobór komfortowego łóżka, gdyż to od niego zależy forma naszego kręgosłupa i jakość nocnego wypoczynku.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Łóżko powinno być wygodne – niezbyt miękkie, nie za twarde. Materac trzeba dobierać m.in. do swojej wagi, wieku, pozycji, w jakiej śpimy oraz stanu zdrowia. Podczas zakupu materaca, najlepiej nie spieszyć się z wyborem i oprócz fachowej pomocy sprzedawcy, zdać się na intuicję, leżąc dłuższą chwilę na upatrzonym modelu, sprawdzając, czy każda pojedyncza sprężyna jest na właściwym miejscu – odwiedź stronę o materacach.

Przy zakupie materaca bardzo ważne są nasze preferencje a także konieczność zachowania właściwej pozycji snu, z tego względu perfekcyjny będzie materac o odpowiedniej twardości. Jeśli będzie zbyt sztywny, nie wypoczniemy w nocy, bo będziemy wciąż zmieniać ułożenie ciała, a krew nie będzie mogła prawidłowo płynąć w uciskanych częściach ciała. W przypadku za miękkiego materaca zapadniemy się w nim, a pragnąc się przekręcić na drugi bok trzeba będzie włożyć sporo wysiłku.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace wyposażone w sprężyny, przez wzgląd na swoją wytrzymałość i korzystną cenę, są ponadczasowe i nie rzadko wybierane przez konsumentów. Jednak obecnie odchodzi się od klasycznych materaców sprężynowych, na rzecz materaców kieszeniowych. Różnica polega na tym, że nowszy model wyposażony jest w sprężyny umieszczone w osobnych kieszonkach, przez co jest twardszy i bardziej trwały.

Warty zainteresowania wpis, prawda? Jeśli tak myślisz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie (https://zdrowie-dom.pl/36-naczyniowe-jonizatory-wody), którą także zapewne uznasz za pożyteczną.

Im więcej sprężyn w materacu, tym bardziej dopasowuje się do wypukłości ciała – . Producent sprężyn, który wyposaża materac w całkiem sporą ilość małych sprężyn, stwarza większą elastyczność punktową materaca, co zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa. Są to tak zwane materace „multipocket”. Wybierając materac powinno się zwrócić uwagę na tworzywo, którym pokryte są sprężyny. Pianki poliuretanowe są tanie, ale nietrwałe, pianki lateksowe są trochę droższe, ale zdecydowanie bardziej elastyczne i solidne. Materac kieszonkowy jest dobrym wyjściem dla narzeczonych, ponieważ sprężyny nie są ze sobą połączone i każda z osób, niezależnie od różnicy w ciężarze ciała, może spać spokojnie.