Jak wyselekcjonować należyty gabinet stomatologiczny?

Nasi dentyści mają na świecie dosyć dobrą reputację. Jednak w Polsce przekazywany z generacji na generację stres stomatologiczny nieczęsto pozwala dorosłym pacjentom, ażeby u lekarza stomatologa prawdziwie odprężyć się.
Są jednak tego typu gabinety, w jakich pacjenci są w stanie błogo przespać wizytację na fotelu dentystycznym a także z zapałem leczą ząbki.

praca

Autor: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
Ludzki szkielet

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
O wyborze dentysty winny przesądzać między innymi takie czynniki jak: partnerski stosunek specjalisty do pacjenta, wyrażany m.in. przez rozpoczęcie wszelkiej wizyty od rozmowy w siedzącej pozycji. Obniża to dystans pomiędzy stomatologiem i pacjentem. W tym czasie medyk realizuje dokładny wywiad nt. stanu zdrowia jak też nastroju pacjenta. Doktor powinien zacząć wizytę od rozmowy również przez wzgląd na to, że w czasie zabiegu narusza prywatną przestrzeń pacjenta i bez zbudowania zaufania jak też jakiejś więzi, wszelkie przekroczenie granicy kontaktu, odczuwane będzie przez niego jako gwałcenie strefy prywatnej.
Co jeszcze jest istotne? Profesjonalizm, pod jakim kryje się erudycja lekarska, biegłość wykonywania zabiegów i pewność z jaką specjalista realizuje przeróżne zabiegi.
olejek arganowy

Autor: Mila
Źródło: http://lokikoki.pl
Na co prócz tego kierować uwagę selekcjonując dla siebie centrum stomatologii? Z pewnością na czystość (Zobacz firma sprzątająca po zgonach) oraz sterylność gabinetu. Podczas gdy pacjent siada na stomatologicznym fotelu, nie powinien zauważać żadnych śladów poprzedniej wizyty.

Rynsztunek musi być odkażony, spluwaczka gruntownie przemyta, zaś na pulpicie każde przybory winny być porządnie poukładane. Nie może się na nim znajdować żaden użytkowany uprzednio sprzęt. Medyk a także jego asystentka muszą mieć zawsze czyściutkie fartuchy.