Rozpoczynasz ćwiczyć dyscyplinę sportową? Nie zapominaj o zatroszczeniu się o oczekiwania własnego ciała!

Ktokolwiek, kto trenuje jakiś sport – niezależnie od tego, czy zawodowo, czy jedynie hobbystycznie – zdaje sobie sprawę, jak istotne jest dbanie o całościową sytuację ciała.

Kremowa zupa z czosnkiem niedźwiedzim i serkiem topionym

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Dostarczenie mu potrzebnych porcji substancji odżywczych powinno znajdować się na najwyższym miejscu w klasyfikacji wymagań. Osiągnięcie tego za pośrednictwem normalnych posiłków częstokroć okazuje się niezwykle trudne. Co wówczas?
W takim momencie można sięgnąć po różnego rodzaju odżywki. Obejmują one w swoim składzie nade wszystko proteiny, które ma pomóc w odbudowie i regeneracji mięśni, po wysiłku. Takową odżywką jest przykładowo robiony przez markę Biotech Iso Whey Zero – zawiera do 97 procent izolatu białka (opublikował). Stosowanie takich odżywek kojarzy się zazwyczaj wyłącznie z kulturystami i z mięśniakami z siłowni.

Pragniesz dowiedzieć się dużo na ów ciekawy temat? Namawiamy zatem na naszą następną witrynę – można zobaczyć tutaj link i trzeba w niego wejść.

Są one jednak przydatne także w wielu innych dziedzinach sportu. Grunt, żeby substancja i jej dawkowanie były dobrze dostosowane do wymagań danego organizmu. Lepiej nie robić tego na własną rękę, a raczej zdać się na pomoc profesjonalisty – dietetyka lub trenera.

Oprócz dostarczenia ciału należytej ilości białka warto także podumać o napojach izotonicznych. W przeciwieństwie do zwykłej wody niegazowanej umożliwiają one uzupełnić ubytki mikroskładników, przede wszystkim wapnia, potasu i magnezu, a także cukrów. Każdy trud wiąże się z ubytkiem tych składników.

Wspomagający wówczas będzie np. isostar koncentrat, z jakiego po dolaniu wody powstanie adekwatna ilość napoju izotonicznego (tego typu wyjście jest bardziej ekonomiczne niż używanie gotowych płynów w butelkach). Spożywa się go stopniowo przez cały czas trwania treningu, a także po jego zakończeniu, tak by równomiernie rozłożyć podaż mikroelementów.